Exynos

Samsung z własnym układem graficznym – kiedy go ujrzymy?

Newsy

Produkcja wyświetlaczy, układów scalonych, pamięci, akumulatorów jak i większości podzespołów urządzeń mobilnych. Samsung tak naprawdę jest krok przed uniezależnieniem się od zewnętrznych firm. Taki rozwój w stosunkowo krótkim czasie robi ogromne wrażenie i poniekąd ma wpływ na to, że Koreańczycy są liderem mobilnego rynku. Jednak to nie koniec rozwoju firmy i okazuje się, że lada moment Samsung będzie tworzył własne układy graficzne.

Takie informacje nie są niczym nowym. Pierwsze wzmianki o tym pochodzą z 2014 roku, ale dziś możemy podzielić się z Wami swego rodzaju raportem, że S-GPU jest już gotowe. Nie znamy szczegółów technicznych tego układu czy też decyzji na temat wyboru partnera do współpracy w tej kwestii. W końcu Samsung w zeszłym roku rozmawiał w Nvidią oraz AMD, ale równie dobrze firma może na własną rękę tworzyć układy. Niemniej jednak układy Exynos mają szansę stać się idealną konkurencją dla Snapdragonów – własne rdzenie procesorów, a teraz także i własne jednostki obliczeniowe odpowiedzialne za grafikę.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Niewątpliwie S-GPU trafi do flagowych modeli Samsunga i to najprawdopodobniej już na początku przyszłego roku. Obecnie – według plotek – trwają wewnętrzne testy nowych rozwiązań, więc tym sposobem ARM, PowerVR i Qualcomm będą mieli konkurencję na nowym polu.

 

źródło: digitaltrends


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x