Samsung z własnym układem graficznym – kiedy go ujrzymy?

mm Łukasz Pająk Newsy 2017-06-14

Produkcja wyświetlaczy, układów scalonych, pamięci, akumulatorów jak i większości podzespołów urządzeń mobilnych. Samsung tak naprawdę jest krok przed uniezależnieniem się od zewnętrznych firm. Taki rozwój w stosunkowo krótkim czasie robi ogromne wrażenie i poniekąd ma wpływ na to, że Koreańczycy są liderem mobilnego rynku. Jednak to nie koniec rozwoju firmy i okazuje się, że lada moment Samsung będzie tworzył własne układy graficzne.

Takie informacje nie są niczym nowym. Pierwsze wzmianki o tym pochodzą z 2014 roku, ale dziś możemy podzielić się z Wami swego rodzaju raportem, że S-GPU jest już gotowe. Nie znamy szczegółów technicznych tego układu czy też decyzji na temat wyboru partnera do współpracy w tej kwestii. W końcu Samsung w zeszłym roku rozmawiał w Nvidią oraz AMD, ale równie dobrze firma może na własną rękę tworzyć układy. Niemniej jednak układy Exynos mają szansę stać się idealną konkurencją dla Snapdragonów – własne rdzenie procesorów, a teraz także i własne jednostki obliczeniowe odpowiedzialne za grafikę.

Niewątpliwie S-GPU trafi do flagowych modeli Samsunga i to najprawdopodobniej już na początku przyszłego roku. Obecnie – według plotek – trwają wewnętrzne testy nowych rozwiązań, więc tym sposobem ARM, PowerVR i Qualcomm będą mieli konkurencję na nowym polu.

źródło: digitaltrends • Z jednej strony jestem ciekaw co wykminią, bo są zdolni, ale z drugiej to aż strach. Przecież oni robią prawie każdą możliwą rzecz. Zobaczymy co czas pokaże.

  • Buka37

   Jest takie powiedzonko odnośnie „wszystkiego”, ale na Samsunga coś to nie chce działać.

   • Wiedziałeś, że Samsung buduje bardzi wysokie budynki (i chyba najwyższy w jakimś kraju), auta, łodzie podwodne, czołgi, itp.? 🙂

    • Buka37

     A nie wiedziałem, fajna ciekawostka. 🙂

    • Henrar

     Samsung nie zrobił byle najwyższego budynku w danym kraju. On zrobił najwyższy budynek świata – Burj Khalifa.

    • stark2991

     Czołgi…?

     • Nom też, slużą w armii Korei Północnei oraz Turcji 😉 Mają też turbiny wiatrowe, statki, parki wodne, parki rozrywki, nawet własną odzież xD

   • Łukasz Pająk

    Bo poszczególnymi rzeczami zajmują się różne zespoły 😉