ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google Pixele prawdopodobnie sprzedają się słabo

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy

Google Pixel to z pewnością oryginalny i udany smartfon. Oferuje on doskonałą jakość obudowy, unikalny design oraz niesamowitą frajdę z użytkowania, jakiej nie znajdziemy na żadnym innym telefonie z zielonym robotem. Zaletą flagowca jest też jego aparat, który został uznany przez DxOMark jako najlepszy w smartfonach w chwili premiery urządzenia. Ponadto korzystający z urządzenia mogą cieszyć się czystym Androidem i szybkimi aktualizacjami, jakich zazdroszczą im nabywcy konkurencyjnych urządzeń.
 
Niestety wygląda na to, iż mimo zalet jakimi może się pochwalić smartfon, to nie sprzedaje się on najlepiej. Co prawda Google nie udostępniło oficjalnych danych na ten temat, jednak rąbka tajemnicy uchyla Sklep Play. Wprawni obserwatorzy zauważyli, że kilka dni temu Pixel Launcher, który dostępny jest tylko i wyłącznie dla telefonów Pixel, przekroczył milion pobrań.
 

 
Oznacza to, że Google prawdopodobnie sprzedało tyle samo flagowców sygnowanych swoją nową marką. Z jednej strony wynik można uznać za słaby, z drugiej warto zauważyć, że dostępność urządzeń była bardzo ograniczona.
 
źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy