Google Pixele prawdopodobnie sprzedają się słabo

mm Adam Lulek Newsy 2017-06-14

Google Pixel to z pewnością oryginalny i udany smartfon. Oferuje on doskonałą jakość obudowy, unikalny design oraz niesamowitą frajdę z użytkowania, jakiej nie znajdziemy na żadnym innym telefonie z zielonym robotem. Zaletą flagowca jest też jego aparat, który został uznany przez DxOMark jako najlepszy w smartfonach w chwili premiery urządzenia. Ponadto korzystający z urządzenia mogą cieszyć się czystym Androidem i szybkimi aktualizacjami, jakich zazdroszczą im nabywcy konkurencyjnych urządzeń.
 
Niestety wygląda na to, iż mimo zalet jakimi może się pochwalić smartfon, to nie sprzedaje się on najlepiej. Co prawda Google nie udostępniło oficjalnych danych na ten temat, jednak rąbka tajemnicy uchyla Sklep Play. Wprawni obserwatorzy zauważyli, że kilka dni temu Pixel Launcher, który dostępny jest tylko i wyłącznie dla telefonów Pixel, przekroczył milion pobrań.
 

 
Oznacza to, że Google prawdopodobnie sprzedało tyle samo flagowców sygnowanych swoją nową marką. Z jednej strony wynik można uznać za słaby, z drugiej warto zauważyć, że dostępność urządzeń była bardzo ograniczona.
 
źródło: gsmarena • May Czos

  A przypadkiem Lineage OS nie ma zainstalowanego tego launchera? Jeśli tak to znaczy, że sprzedaż Pixeli wcale nie dobiła do miliona.

  „Ponadto korzystający z urządzenia mogą cieszyć się czystym Androidem i
  szybkimi aktualizacjami, jakich zazdroszczą im nabywcy konkurencyjnych
  urządzeń.”

  Drugiego wcale nie zazdroszczę, pierwszego szczerze współczuję.

 • stark2991

  1. Google już w tamtym roku było zadowolone ze sprzedaży. Niska dostępność i wysoka cena nie sprzyjały wysokim wynikom, oni o tym wiedzieli i nie nastawiali się na wielkie branie już od pierwszej generacji
  2. Metoda dedukcji liczby sprzedanych egzemplarzy jest za przeproszeniem z dupy. Milion? Serio? Dwa urządzenia w 8 miesięcy miałyby nabić tylko tyle? Gdzie już w tamtym roku była mowa chyba o 1.8mln dla obu urządzeń.
  3. Pixel Launcher można zainstalować nie tylko na Pixelach, na XDA masz paczki do instalacji na innych telefonach.
  4. Najważniejsze – czy Google Play zlicza tylko instalacje czy też aktualizacje/aktywacje? Przecież Pixel Launcher jest już ZAINSTALOWANY na telefonie po wyjęciu z pudełka!

  • May Czos

   2. 1.8 mln to były szacunki jakiejś tam agencji. Jak widać miłośnicy czystego Androida w 6 krajach na świecie nie dopisali.

   3. Tym gorzej dla Pixeli.
   4. Google doskonale wie na ilu urządzeniach podłączonych do sklepu dana aplikacja jest zainstalowana.

  • Marucins

   To że oficjalnie firma coś mówi nie znaczy że tak jest.
   Toż nie powiedzą otwarcie że mała dostępność i długi czas oczekiwania jest spowodowany tym że nikt tego szmelcu nie che kupić, a nie uśmiecha się produkować coś co nie schodzi. Z góry robią sami sobie antyreklamę. Lepiej wciskać kit że jest tak super, że tyle ludzi już nabyło tak świetny telefon (mimo wałkom jakie powychodziły) że nie nadążają produkować.

 • cherrz

  Wszystkie zalety które wymieniłeś ma OP3T, który był sporo tańszy.

  • stark2991

   Eee, nie? 3T ma wyraźnie gorszy aparat od Pixela, aktualizacje pojawiają się z opóźnieniem, a telefon nie posiada tego samego Androida co Pixele (Launcher, Assistant)

   • May Czos

    Google Assistant nie jest już wyróżnikiem Pixeli.

    • stark2991

     Ale na OnPlusie go nie ma

     • May Czos

      Powinien być na każdym telefonie z Marshmallowem lub wyżej. Ale nie zawsze działa – GA jest ograniczony językowo i geograficznie. Jak masz w telefonie ustawiony język polski i nasz kraj to nie będziesz miał asystenta nawet w Pixelu.

   • cherrz

    Siedzę od lutego czy marca na 7.1.1, jak dla mnie to nie jest opóźnienie. Android w OP3T jest najbardziej zbliżony do czystego spośród wszystkich znanych producentów. A aparat wyraźnie gorszy? Bez przesady. Poza tym OP3T jest szybszy. Podoba mi się Pixel, ale nie dziwi mnie jego słaba sprzedaż.

 • GLOCK

  Brawo!z ilości pobrań lauchera wydrukowano ilość sprzedaży telefonów i stworzono ten artykul. Ręce same składają się do oklaskow!

 • Chris

  Raz że Pixel miał kosmicznej ceny a dwa że po za stanami nie można go było dostać, więc czego się spodziewali? Popytu jak na Nexusa 4/5?

  W tym momencie kiedy na rynku są telefony jak 1+ czy mi od Xiaomi nie ma sensu kupować androida za 800-900+ euro który straci 20-30% na wartości po kilku miesiącach. Dla przykładu fantastyczny S8+ można 2 miesiące po premierze kupić nowy za 709€ zamiast początkowego 909€. A pewnie w okolicach końca roku s8 będzie za 500 a s8+ za 600.

  • jan

   ale google nie twierdzi ze to mało – to „wprawni obserwatorzy” wyciągneli takie wnioski 🙂

  • Filodendron

   Raz że Pixel miał kosmicznego ceny a dwa że po za stanami nie można go było dostać, więc czego się spodziewali? Popytu jak na Nexusa 4/5?

   Nie piszemy po pijaku. 🙂

  • Gizmhizm

   Ja go jakoś kupiłem w UK, więc nie tylko w Stanach 😉

   • May Czos

    Pixele są sprzedawane w krajach anglojęzycznych oraz w Niemczech.

    • Gizmhizm

     Wiem, wiem, po prostu Pana z góry uświadamiałem, że nie tylko w Stanach ten telefon jest do dostania.