Play również rezygnuje z opłat roamingowych

mm Adam Lulek Newsy 2017-06-13

Przypomnę, że według rozporządzenia UE od 15 czerwca wszyscy europejscy operatorzy powinni zrezygnować z dodatkowych opłat za korzystanie z telefonu poza granicą kraju. Wraz ze zbliżającym się wyznaczonym terminem, wydawać by się mogło, że sieci komórkowe niechętnie zrezygnują z pobierania dodatkowych opłat.
 
Okazało się jednak, że najpierw na rękę klientom poszło Orange, następnie T-Mobile. Teraz czas na Play. Poniżej możecie przeczytać oficjalne oświadczenie operatora:
 
Świetna wiadomość na wakacje – od 15 czerwca 2017 r. wszyscy klienci PLAY, którzy w ramach umowy mają pakiety minut, SMS, MMS a także klienci ofert na kartę, którzy zakupili takie pakiety – mogą korzystać z nich w Unii Europejskiej na takich samych warunkach, jak w kraju. Także wszystkie połączenia, jak i wiadomości przychodzące są bezpłatne we wszystkich ofertach. Dodatkowo każdy klient ma możliwość korzystania z transmisji danych bez dodatkowych opłat a wielkość pakietu jest uzależniona od wartości abonamentu lub zakupionego w ofertach na kartę pakietu. W ten sposób PLAY w pełni realizuje zasadę „Roam Like At Home”.
 
W przypadku ofert abonamentowych ceny oraz limity danych są uzależnione od taryfy, z której korzysta Klient. Na przykład w ofercie Formuła Duet M Klienci mogą rozmawiać i SMSować bez limitu w krajach UE a dodatkowo mają do dyspozycji do 4,26 GB dla dwóch osób na korzystanie z internetu w roamingu UE.
 
Klienci biznesowi, którzy wybiorą ofertę SIM Formuła Biznes BOX mogą korzystać bez ograniczeń z połączeń głosowych i SMSów a dodatkowo mają do 2,47 GB Internetu w UE co miesiąc, dla każdej karty SIM.
 
W przypadku Klientów ofert przedpłaconych limity GB uzależnione są od oferty, z jakiej korzysta dany użytkownik z uwzględnieniem wybranej oferty promocyjnej – na przykład pakiet 600 MB za 5 zł na 30 dni umożliwia korzystanie z internetu w UE bez dodatkowych opłat do limitu 0,25 GB, a pakiet 2GB za 9zł na 30 dni daje 0,45 GB internetu w UE.
 
Więcej informacji o warunkach nowej oferty roamingowej będą dostępne na stronie: promocje.play.pl/roaming.

źródło: play • mico11

  Polakom nie dogodzisz. Był roaming źle. Znieśli roaming też źle bo wzrosną ceny w Polsce.
  I dobrze, niech wzrosną.
  Pamiętajcie, że roaming to nie tylko wakacyjne wyjazdy na wycieczkę na Zakynthos, gdzie cebula przyoszczedzi, bo sobie mapę offline ściągnięcie do gmaps. To także obszary przegraniczne, czy choćby jak pojedziesz w Tatry czy Bieszczady gdy nie masz np zasięgu polskiego a słowacki hula. To ludzie, którzy kilka razy w roku wyjeżdżają i nie potrzebują „nielimitowanego” pakietu danych ale jednak potrzebują.

 • JJ S

  „W ten sposób PLAY w pełni realizuje zasadę „Roam Like At Home”.”
  Bzdura i klamstwo.
  Mam nielimitowane wszystko (taryfa biznesowa), a tu bede mial 2,47 GB na miesiac.
  W ktorym miejscu jest wspomniany „like at home”?!

 • Luk Knysza

  Wedlug mnie aby krajowi urzytkownicy nie placili za tych co korzystaja zagranica powinni w ogole zrezygnowac z play zagranica ,a jedynie alarmowe. Wiadomo, ze zagraniczne sieci nie zrezygnuja z gigantycznych oplat dzierzawiacych lacza, bo tam sie wiecej zarabia ,a Pklska ma najtansze w UE uslugi. Jakby tych oplat miedzy sieciami nie bylo to ja rozumiem ,ze komisja EU moze narzucic ale nasz operator te straty musi pokryc z Polskich klijentów !!! Tam wzrosną place to oplaty miedzy operatorami rowniez (musza oplacic swoich francuskich drogich pracownikow konserwujacych siec),a ja przypomne ,ze wzrost plac od 3000 euro o 1 % to wiecej niz wzrost plac o 3% z 4000 zł, wiec te ceny beda w Polsce nam szybko ,hiperszybko rosly.

 • Polaczek

  Tylko, że niestety internet w roamingu zagranicznym w Play strasznie muli. Niby jest LTE, a chodzi jak EDGE.

  • tom15225

   To chyba nie ma związku z operatorem. Znajomy który przyjechał z Niemiec, też miał u nas w PL LTE a internet prawie nie chodził.

 • sejfit

  No właśnie ciekawe jest to że będąc w Plushu na infolinii dostaje się informacje że nie ma takowych opłat.

  • Pietr

   No właśnie ciekawe jest to, że piszesz tę wiadomość w artykule o Play. Przyjdzie czas i na Plusa.

   • sejfit

    Być może dla tego że nagłówek artykułu na FB brzmi tak: „Po Orange i T-Mobile nadszedł czas na Play! Czekamy zatem jeszcze na Plusa…” a jak napisałem Plush który należy do Plusa uważa co innego?

    • Po Play na polu bitwy z opłatami za roaming został tylko Plus, niby „oczywista oczywistość”, ale jednak warto zwrócić na to uwagę 😉