Huawei Honor 9 oficjalnie zaprezentowany – dobra cena za świetny sprzęt

2 minuty czytania
Komentarze

Seria Honor cieszy się dużym powodzeniem nie tylko w Polsce, ale również zagranicą. Oferuje ona atrakcyjny stosunek jakości do ceny, co skłania klientów do zakupu. Dzisiaj został zaprezentowany nowy model, który przynosi ze sobą kilka zmian. Oto Huawei Honor 9.

Tegoroczny przedstawiciel marki Honor oferuje 5,15-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD. Wnętrze przyciągającej wzrok, szklanej obudowy kryje w sobie autorski procesor Kirin 960, ten sam, jaki znajdziemy w Huawei Mate 9 czy flagowym P10. Na rynek trafią wersje z 4 oraz 6 GB RAM. Pierwsza z nich w połączeniu z 64 GB przestrzenią na dane użytkownika, natomiast druga dostępna będzie jeszcze w wariancie 128 GB.

Z tyłu, podobnie jak w przypadku poprzednika, znajdziemy dwa obiektywy. Jeden 12-, drugi 20-megapikselowy. Producent dodał również dwukrotny zoom optyczny, tryb portretowy oraz bokeh. Z przodu zaś widzimy 8-megapikselową kamerkę selfie.

Warto zauważyć, że z tyłu urządzenia nie znajdziemy skanera linii papilarnych. Zdecydowano się go umieścić w dolnej części frontowego panelu. Rozwiązanie to jest identyczne, jak te znajdujące się w modelu P10.

Za czas pracy odpowiadać odpowiadać będzie bateria o pojemności 3200 mAh. Huawei Honor 9 pracuje na Androidzie Nougat z nakładką EMUI w wersji 5.1. Dostępny w trzech kolorach: niebieskim, czarnym oraz złotym.

Sprzedaż rusza 16 czerwca. Jednakże w tym dniu rozpocznie się ona w Chinach. Pozostałe rynku będą musiały poczekać na swoją kolej. Nie ma wątpliwości, że sprzęt pojawi się również w Polsce. A jak klarują się jego ceny?

Za wersję 4/64 GB przyjdzie zapłacić około 340 dolarów. Nieco lepiej wyposażone rodzeństwo tzn. 6/64 GB kosztuje 400 dolarów, natomiast 6/128 GB już 440 dolarów.

źródło: GSM Arena

Motyw