Płatności z użyciem usługi Android Pay cały czas zyskują wsparcie banków. Po firmach takich jak mBank i PayPal przyszła kolej na Eurobank.

Jest pewien haczyk

Eurobank dotychczas oferował płatności zbliżeniowe za pomocą technologii HCE. Obecnie istnieje również możliwość korzystania z Android Pay, jednak dotyczy ona jedynie posiadaczy kart kredytowych. W przyszłości ma się to zmienić, o czym informuje prezes Eurobanku – Wojciech Humiński:

Wdrożenie płatności Android Pay dla kart kredytowych jest kolejnym elementem plasującym Eurobank wśród liderów rynku innowacyjnych rozwiązań mobilnych. Planujemy udostępnienie tej usługi również dla kart debetowych.

Jak działa Android Pay?

Płatności nie różnią się zbytnio od standardowego użycia karty zbliżeniowej. Musimy jedynie odblokować telefon i w przypadku transakcji za więcej niż 50 zł podać kod PIN. Sklep nie widzi naszego numeru karty, ponieważ przy transakcji wykorzystywany jest token, który podmienia ten numer na inny ciąg liczb. Oczywiście terminal musi wspierać płatności mobilne, jednak według NBP już 90% terminali na rynku może pochwalić się tą funkcją. Jako ciekawostkę można dodać to, że 77% kart płatniczych w Polsce obsługuje płatności zbliżeniowe, które z kolei stanowią 62 % wszystkich transakcji bezgotówkowych.

Źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.