Przedwczoraj, późnym wieczorem, pokazałem Wam grafikę OnePlus 5 ujawnioną przez portal Android Police. Wtedy też stwierdziliśmy, że Chińczycy wykorzystali model Oppo (rodzinna firma) w postaci R11, pozmieniali kilka aspektów ze specyfikacją na czele i tak też powstał nadchodzący model. Jednak to nie zestawienie z Oppo najbardziej Was zirytowało. To fakt, że OnePlus 5 wygląda niczym iPhone 7 Plus najbardziej dotknął zainteresowanych tym smartfonem.

Jednak wciąż istniała ta iskierka nadziei, że może Android Police się myli, a dokładniej ich źródło. Teraz nie mamy wątpliwości, oto najnowszy tweet OnePlus:

Tak, OnePlus 5 to Oppo R11 w przebraniu. Z iPhonem 7 Plus również ma wiele wspólnego. Rozmieszczenie aparatów, mikrofonu czy też diody doświetlającej jest identyczne. Także anteny szczeliny antenowe zostały poprowadzone w podobny sposób. Jednak Chińczycy o wiele „ostrzej” poprowadzili górne krawędzie. Jak OnePlus 5 będzie wyglądał z przodu? Zapewne tak jak Oppo R11:

Czy to dobry ruch ze strony Chińczyków? Dzielenie się wewnątrz podzespołami i obudowami to nic dziwnego, aczkolwiek tak jak w zeszłym roku wiele osób wytykało OnePlus podobieństwo do HTC i iPhone’a to teraz pozostał tylko ten drugi model. Jednak grafiki to jedno, a rzeczywistość to często co innego.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.