[Aktualizacja] Oto nowy wygląd OnePlus 5 – czy to już oficjalny?

Łukasz Pająk Newsy 2017-06-06

Wystarczyło, że OnePlus tylko ogłosi termin premiery swojego najnowszego, flagowego modelu i znowu w Sieci zaczęło pojawiać się wiele informacji na temat tego smartfonu. Po przeanalizowaniu większości z nich od razu można dojść do wniosku, że mijają się one z prawdą, ale jedna grafika szczególnie się wyróżniła. Oczywiście przedstawia ona design OnePlus 5, który różni się od tego, co wcześniej uznawaliśmy za najbardziej prawdopodobny wygląd tego urządzenia.

Do tego należy dodać, że źródło, z którego pochodzi owa wizualizacja (prasowa?) jest sprawdzone. Otóż Android Police pokazał następującą wersję chińskiego smartfonu:

Aparat wciąż jest podwójny, ale powędrował w lewy, górny róg urządzenia, co potwierdza wiele wcześniejszych wersji opisujących wygląd OnePlus 5. Nietrudno odnieść wrażenie, że takie umiejscowienie nawiązuje chociażby do iPhone’a, podobnie jak mocniej zaokrąglone rogi. Jednak Chińczycy najprawdopodobniej zdecydowali się matową czerń zaproponować bez żadnych wersji limitowanych, co z pewnością wiele osób zaciekawi. Wciąż nie została rozwiana zagadka gniazda słuchawkowego, ale patrząc na powyższą grafikę to jeśli jest to na dole urządzenia.

Jednak wciąż nie jest to oficjalna informacja i na taką musimy zaczekać do premiery, która będzie miała miejsce 20 czerwca o 18:00.

 

źródło: Android Police

 

[Aktualizacja]

Redaktorzy portalu Phone Arena słusznie zauważyli, że powyższy wygląd OnePlus 5 nie powinien być nam obcy. Otóż okazuje się, że to kalka Oppo R11:

Zaskoczeni? Niekoniecznie. W końcu OnePlus i Oppo to marki jednej firmy (BBK Electronics). Pamiętajmy, że OnePlus One był swego rodzaju Oppo F7a w przebraniu. Oczywiście Chińczycy biorąc na warsztat gotowy model zapewne zmienili podzespoły na lepsze i zastosowali własne oprogramowanie. Zgadza się również informacja, że OnePlus 5 będzie najcieńszym flagowym modelem firmy w historii – Oppo R11 mierzy 6,8 mm.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x