Android O cały czas jest dopracowywany przed jesienną premierą w wersji finalnej. Razem z tym systemem odmienione mają być karty Google Now oraz powiązane z nimi funkcje takie jak chociażby wyszukiwanie elementów na zdjęciach. Wyraźnie widać idącą aktualizację designu proponowanego przez Amerykanów – wciąż będzie to minimalizm i prostota, ale teraz dominować mają przede wszystkim biel z odcieniami szarości.

Pierwsze zapowiedzi odmiany widać już chociażby po samej aplikacji YouTube’a, która została zdecydowanie uproszczona razem z przeniesieniem zakładek na dół interfejsu. Zamiast czerwieni postawiono na biel. Wiemy też, że Google próbuje uprościć wygląd swojej wyszukiwarki. Teraz Mateusz Pirszel pokazuje nam nowości w zakresie designu Google Now.

W porównaniu do wcześniej przedstawionych zrzutów ekranu, zabrakło przezroczystego tła i pojawiły się odcienie szarości. Z kolei Visual Search jest w stanie rozpoznawać większą liczbę kategorii. Możemy również zadecydować, co ten program ma wyszukiwać na danym zdjęciu.

Zmiany teoretycznie proste, ale pokazują rozwój Google w projektowaniu wyglądu aplikacji. Czy oceniamy je pozytywnie? Ewidentnie będzie trzeba się przyzwyczaić.

 

Mateusz, jeszcze raz dziękuję za informacje i zrzuty ekranu!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.