Optymistyczne raporty dotyczące sprzedaży w UK

Filip Stachowicz Filip Stachowicz Newsy

Według ostatnich danych Google, każdego dnia przybywa 160,000 użytkowników Androida. Najnowszy raport „The Guardian” prezentuje jak szybko powiększa się rynek 'zielonych smartfonów’ w Wielkiej Brytanii. W chwili obecnej w Zjednoczonym Królestwie jeden z dziesięciu smartfonów działa na Androidzie.

W pierwszym kwartale 2010 roku udział smartfonów z Androidem w rynku Wielkiej Brytanii wynosił tylko 3%, lecz już po 3-ech miesiącach wzrósł do 13,2%, co oznacza wzrost sprzedaży o 350%. 

Na Wyspach najbardziej popularnymi smartfonami z systemem Android są HTC Desire i HTC Legend. Wśród sprzętów z tzw. „niższej półki” największą popularnością cieszy się HTC Wildfire. Niedawna premiera Samsunga Galaxy S podsunęła wymagającym Brytyjczykom łakomy kąsek, który nasycił rynek i spowodował, że absolutnie każdy mieszkaniec Królestwa może dobrać sobie smartfon wedle własnych upodobań. 

Miejmy nadzieje, że udział Androida w świadomym rynku Wielkiej Brytanii (66,7% abonentów wybiera telefon z systemem mobilnym) jeszcze wzrośnie. Z niecierpliwością czekamy na przełamanie bariery 25%, 33%, czy nawet 50%. 
źródło: The Guardian 
          
 

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy