Mobilny Windows był jedną z największych klęsk na rynku mobilnym. Gigant z Redmond nie odpuszcza, według nieoficjalnych informacji trwają prace nad nowym systemem.

Co wiemy?

Na chwilę obecną praktycznie nic. Wiadomo, że jest testowany nowy sprzęt oraz powstała osobna gałąź Windows Mobile. Interfejs systemu ma różnić się od obecnego, jednak zmiany nie powinny być bardzo duże. Mówi się o wsparciu dla aplikacji uniwersalnych (co z miejsca lekko blokuje zmiany w interfejsie), ale i pewnych problemach przy kompatybilności wstecznej. Niestety, nie są znane żadne daty, czy choćby plany odnośnie powstającego oprogramowania.

Czy to się uda?

Śmiem wątpić. Mamy obecnie sytuację identyczną, co w przypadku rynku PC. Obecnie rządzi Google z małym udziałem Apple. W przypadku PC lata temu zdominował go Microsoft, również z małym udziałem Apple. Linux który miał zdominować rynek komputerów obecnie waha się w przedziale 1,5 – 2% rynku. Współczesnego Linuksa zastąpił Microsoft, kontrolujący podobną (lub mniejszą) liczbę smartfonów. Obecnie nic nie da się z tym zrobić, szanse Microsoftu są minimalne.

Źródło: Thurrott

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.