Na streamie z konferencji Xiaomi pojawiło się logo Huawei. Co się stało?

Newsy

Huawei w ostatnim czasie jest wszędzie. Widzimy go w telewizji, na ulicach w rękach użytkowników, czy sklepowych wystawach. To jednak nic przy fanach Xiaomi, którzy zobaczyli logo tego producenta podczas streamu z premiery modelu Mi Max 2!

Czy to logo Huawei?

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

To co widzicie powyżej, to zrzut ekranu wykonany podczas konferencji Xiaomi. Przez około 2 minuty wyświetlało się logo firmy Huawei – głównego konkurenta Xiaomi. Wyobraźcie sobie teraz, jak wielkie było oburzenie fanów marki. Co prawda niektórzy podeszli do tego humorystycznie twierdząc, że Huawei był głównym sponsorem wydarzenia. Niestety, część fanów zaczęła za pośrednictwem portalu Weibo zasypywać konto firmy Huawei prywatnymi wiadomościami, pojawiały się wśród nich oskarżenia o włamanie.

Co stało się naprawdę?

Do incydentu przyznała się firma iQiyi – chiński odpowiednik YouTube. W trakcie transmisji doszło do awarii sprzętu, co spowodowało wyświetlenie tego nieszczęsnego znaczka. Ale dlaczego akurat Huawei? Tu możemy się domyślać, że powodem jest chiński rynek. Huawei jest tam głównym dostawcą sprzętu sieciowego oraz różnego typu rozwiązań korporacyjnych, w Europie jego funkcję pełni np. Cisco i Ericsson.

Źródło: GizmoChina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x