2 czerwca Xiaomi otworzy pierwszy własny sklep w Polsce!

Adrian Celej Newsy 2017-05-25

Xiaomi wielokrotnie próbowało podbić Polskę swoimi urządzeniami. Marka od dawna jest kojarzona z urządzeniami sprowadzanymi na własną rękę i… sklep wcale tego nie zmieni.

Firmowy sklep w centrum handlowym Arkadia

Początkowe plany zakładały własny sklep w warszawskich złotych tarasach. Z pomysłu zrezygnowano za rzecz znacznie większej Arkadii. Omawiane centrum jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Obecnie nie jest znana konkretna lokalizacja sklepu, otwarcie zaplanowano na 2 czerwca. Sam sklep nie będzie typowym salonem, a wydzieloną strefą.

Co w ofercie?

Niestety, nie wszystko co na wystawie będzie dostępne w sprzedaży, część asortymentu będziemy mogli jedynie obejrzeć. Oczywiście poza wywołaniem zazdrości ma to też inny cel – Xiaomi chce zachęcić swoich fanów do sprowadzenia takich urządzeń na własną rękę. Czy to się sprawdzi? Osobiście nie wróżę sukcesów w sprzedaży odkurzaczy i urządzeń do gotowania ryżu, jednak przystawka Mi Box może cieszyć się pewnym zainteresowaniem. Oczywiście w sklepie znajdziemy również towar dotychczas dostępny w Polsce, będziemy mogli go obejrzeć i kupić.

To świetna decyzja

Jakiś czas temu spotkałem się z teorią „po co komu sklep, fani Xiaomi i tak wszystko kupią”. Brak możliwości przetestowania urządzeń chińskiej firmy był poważnym problemem, zdarzały się błędne decyzje. Tym razem Xiaomi wyciąga rękę do klientów i pozwala sprawdzić towar, nawet jeśli ten nie jest dostępny w Polsce. To świetny krok, miejmy nadzieję, że asortyment sklepu będzie się powiększał.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x