LG od kilku lat pokazuje się z naprawdę dobrej strony jeśli chodzi o aktualizacje do nowych wersji Androida. Flagowe modele z serii G bardzo szybko otrzymały Marshmallow, a później Nougata. Niestety, ale Koreańczycy faktycznie szybko wydają nowe oprogramowanie, ale dla góra dwóch modeli. Pamiętacie jeszcze rodzinę G Flex? Cóż, użytkownicy na pewno nie są szczęśliwi patrząc na wsparcie producenta. Okazuje się, że podobny los może czekać modele z „V” w nazwie.

V20 jest pierwszym smartfonem z Androidem Nougat na start i tym sposobem Koreańczycy również przypodobali się konsumentom. Jednak, co z jego poprzednikiem, który dla wielu był o wiele lepszy w momencie premiery? Otóż V10 dopiero dzisiaj otrzymuje nowe oprogramowanie w postaci Androida 7.0. Pierwszym krajem, w którym smartfon z 2015 roku otrzymał Nougata jest oczywiście Korea Południowa. Kolejne powinny dołączyć już niedługo. Co ciekawe, LG przyznało, że V10 nie otrzyma nowych dużych aktualizacji od drugiej połowy bieżącego roku, więc rzutem na taśmę tak naprawdę pojawił się Nougat.

Oczywiście razem z nowym systemem pojawia się odświeżona nakładka LG UX 5.0. Obecnie aktualizowane odmiany V10 to F600L, F600K i F600S.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.