Statystyki Gartnera za Q1 2017 – Android rządzi!

Newsy

Gartner od lat znany jest ze statystyk udziałów producentów smartfonów i systemów operacyjnych. Tym razem agencja opublikowała wyniki za pierwszy kwartał 2017 roku.

Samsung i Apple tracą

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Największy powód do zmartwień bez wątpienia może mieć Samsung. Co prawda nadal jest on liderem, jednak sprzedaż zdecydowanie spadła. Warto tu zaznaczyć, że sprzedaż Galaxy S8 została rozpoczęta w drugim kwartale, zapewne wyniki jeszcze się poprawią. Apple co prawda procentowo straciło na znaczeniu, jednak ze względu na rosnący rynek sprzedało się więcej urządzeń.

Chińczycy mogą świętować

Najwięcej zyskali chińscy producenci. Huawei może pochwalić się trzecim miejscem, w czym bardzo pomogła mu ekspansja europy. Vivo i Oppo z kolei są bardzo popularni na ogromnym rynku azjatyckim, dzięki czemu również dali o sobie znać. Zestawienie jest jednocześnie dowodem na porażkę dawnych liderów, takich jak Sony i HTC.

Android rządzi!

Obecnie zielony robot jest niekwestionowanym liderem rynku mobilnego. Android systematycznie zmniejsza procentowe udziały iOS oraz zmiótł mobilnego Windowsa. W przypadku okienkowego systemu nie mamy już konkretnych danych, został on przeniesiony do rubryki „Other OS”. Przypomnijmy, że miał on kontrolować 10% smartfonów.

Źródło: Gartner


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x