Statystyki Gartnera za Q1 2017 – Android rządzi!

1 minuta czytania
Komentarze

Gartner od lat znany jest ze statystyk udziałów producentów smartfonów i systemów operacyjnych. Tym razem agencja opublikowała wyniki za pierwszy kwartał 2017 roku.

Samsung i Apple tracą

Największy powód do zmartwień bez wątpienia może mieć Samsung. Co prawda nadal jest on liderem, jednak sprzedaż zdecydowanie spadła. Warto tu zaznaczyć, że sprzedaż Galaxy S8 została rozpoczęta w drugim kwartale, zapewne wyniki jeszcze się poprawią. Apple co prawda procentowo straciło na znaczeniu, jednak ze względu na rosnący rynek sprzedało się więcej urządzeń.

Chińczycy mogą świętować

Najwięcej zyskali chińscy producenci. Huawei może pochwalić się trzecim miejscem, w czym bardzo pomogła mu ekspansja europy. Vivo i Oppo z kolei są bardzo popularni na ogromnym rynku azjatyckim, dzięki czemu również dali o sobie znać. Zestawienie jest jednocześnie dowodem na porażkę dawnych liderów, takich jak Sony i HTC.

Android rządzi!

Obecnie zielony robot jest niekwestionowanym liderem rynku mobilnego. Android systematycznie zmniejsza procentowe udziały iOS oraz zmiótł mobilnego Windowsa. W przypadku okienkowego systemu nie mamy już konkretnych danych, został on przeniesiony do rubryki „Other OS”. Przypomnijmy, że miał on kontrolować 10% smartfonów.

Źródło: Gartner

Motyw