Czym jest Android Pay zapewne każdy wie. Mimo wszystko w ramach szybkiego przypomnienia jest to system mobilnych płatności, czyli po prostu kartę paypass zastępujemy smartfonem. Również zapewne doskonale wiecie czym jest PayPal. Również są to płatności opierające się na adresie e-mail. Obie formy są bardzo popularne dzisiaj, więc to była tylko kwestia czasu, aż firmy dojdą do porozumienia i połącza swoje siły.

Stosowna zapowiedź pojawiła się już w zeszłym miesiącu, a pierwsze wzmianki na ten temat mogliśmy poznać już w styczniu, gdy odkryto w kodzie aplikacji Android Pay stosowne funkcje odpowiadające PayPalowi. Dzisiaj integracja obu systemów płatności weszła w życie, aczkolwiek póki co jedynie w Stanach Zjednoczonych. Użytkownicy mogą z poziomu ustawień programu PayPal wybrać opcję płacenia smartfonem wykorzystując właśnie Android Pay. Jest to idealna alternatywa dla osób posiadających konto w banku, które nie wspiera płatności za pomocą urządzeń mobilnych, a takich jest jeszcze sporo.

Niestety, ale nie wiemy kiedy ta współpraca pojawi się w Polsce.

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.