Pamiętacie jeszcze coś takiego jak budki telefoniczne? Wrzucało się monety lub korzystało z dedykowanych kart na impulsy i rozmawiało przez określony czas. Często przedwcześnie konwersacja była przerywana, ale to nie czas wspomnień. W Polsce ciężko już spotkać tego typu automaty w przeciwieństwie do brytyjskich czerwonych budek, które mimo wszystko również nie są dzisiaj używane, aczkolwiek szykowane są różne projekty na ich ponowne wykorzystanie oraz odnowienie.

Tutaj pojawia się OnePlus, które chce zamienić brytyjskie budki telefoniczne na ładowarki wykorzystujące technologię Dash Charge. Wymieniając wiele zalet takiego przedsięwzięcia Chińczycy są w stanie stworzyć ogromną (ponad 47000 budek) sieć reklamową zachowując przy tym tradycję Brytyjczyków. Charakterystyczny dla obu stron czerwony kolor mógłby zostać odnowiony, a firma niewątpliwie skorzystałaby ze względów promocyjnych marki. Planowane są dodatkowe stoiska z darmowymi kablami USB-C ze wsparciem dla technologii Dash Charge czy też różnymi gadżetami. Całość ma kosztować około 1 funta za budkę i cały proces przerabiania wszystkich czerwonych pudełek ma trwać maksymalnie 3 miesiące – w końcu są one podłączone do sieci elektrycznej miast.

Sam pomysł wydaje się świetny i z pewnością wpłynie pozytywnie na postrzeganie OnePlus jak i sam fakt dostrzeżenia tej firmy. Jednak nic nie jest jeszcze postanowione, gdyż Chińczycy jedynie zgłosili swój projekt i musi on zdobyć odpowiednią liczbę głosów. Więcej szczegółów znajdziecie pod następującym linkiem: Klik!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.