ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
nokia 3310 eksplodowała

Firma Darago podrobiła Nokię 3310, takich klonów jeszcze nie widzieliście!

Autor: Adrian Celej Kategoria: Newsy

Nikogo nie dziwią już podrabiane flagowce różnych firm, Chińczycy w tym temacie osiągnęli mistrzostwo. Ale czy ktoś z was widział podróbkę budżetowca? Chińska firma Darago postanowiła zapisać się w historii, poprzez podrobienie w 2017 roku zwykłej komórki.

Oto Darago 3310

Widoczny powyżej potworek został wyceniony na 799 rupii indyjskich, co przekłada się na około 46 zł. Czy to podróbka doskonała? Być może z zewnątrz tak, w środku znajdziemy takie oto podzespoły:

  • Wyświetlacz 1,77″ 320×240 pc (oryginalnie 2,4″)
  • Aparat VGA (oryginalnie 2 MPx)
  • Bateria 1050 mAh (oryginalnie 1200 mAh)
  • Slot microSD max. 8 GB
  • Modem 2G, Bluetooth, jack 3,5 mm, microUSB
  • System producenta
  • Dostępne kolory: czerwony, niebieski, żółty, szary

Niestety, mimo prób nie odnalazłem żadnych szczegółowych informacji na temat tego telefonu. Jedyne zdjęcia pochodzą z indyjskiego sklepu Flipkart, gdzie telefon jest sprzedawany. Brak też filmów, które mogłyby zaprezentować funkcjonalność systemu operacyjnego. Podjąłem się próby odnalezienia strony producenta. Niestety, witryna poza transferem na poziomie 20 KB/s nie oferuje żadnych informacji na temat tego urządzenia. Szybko jednak znalazłem coś ciekawszego.

Co to jest?

Od lewej widzicie telefony Darago S6i, M9i, i6 oraz 301i. Nie, to nie jest dzieło znudzonego grafika. Muszę przyznać, że jeszcze nigdy w życiu nie widziałem podrobionych flagowych smartfonów w postaci klasycznych komórek. Oczywiście ten niezwykle kreatywny producent posiada w ofercie także smartfona, jakim jest M9S:

Problemem może być tylko aparat 2 MPx (tak, główny aparat) i brak informacji na temat zainstalowanego systemu. Mimo, że są to niezwykle perfidne podróbki, trzeba pochwalić producenta za wyjątkową kreatywność.

Sprawdź najnowsze wpisy