Fuchsia jest obecnie wielką zagadką. Mimo otwartego kodu nadal nie znamy żadnego przeznaczenia projektu, pozostają nam jedynie domysły.

A może niech wypowie się Google?

Podczas imprezy Google I/O 2017 był moment, w którym można było zadawać własne pytanie dotyczące Androida. Padło pytanie o Fuchsię, na które odpowiedział Dave Burke – wiceprezes ds. inżynierii Androida.

How do you spell Fuchsia? Fuchsia is a[n] early stage experimental project. We, you know, we actually have lots of cool early projects at Google. I think what’s interesting here is its open source, so people can see it and comment on it. Like lots of early stage projects it’s gonna probably pivot and morph. There’s some really smart people on it, people we’ve worked with who are great. and so [it’s] kind of exciting  to see what happens. But it’s definitely a diff– sort of independent project to android. and yeah, that’s basically it.

Czym jest Fuchsia? Fuchsia to wczesny etap eksperymentu. Mamy tutaj wiele fajnych projektów. To co jest ciekawe w Fuchsji to fakt, że mamy do czynienia z otwartym oprogramowaniem, dzięki czemu każdy może to zobaczyć i ocenić. Podobnie jak inne projekty na wczesnym etapie, ten będzie się wielokrotnie zmieniać. Jest tam naprawdę wielu inteligentnych ludzi, z którymi pracowaliśmy i wiemy, że są świetni. Obserwowanie tego, jak projekt się zmienia jest ekscytujące. Ale to zdecydowanie inny, niezależny od Androida projekt.

Czyli nadal nic nie wiemy

Plany Google odnośnie nowego systemu bez wątpienia są tajemnicą, i z tego powodu nie możemy dowiedzieć się więcej. Google rzadko ucieka się do kontrolowanych wycieków, wiedzą jak chronić poufne informacje. Można jednak wychwycić jeden ważny fakt – to projekt niezależny od Androida. Problemem może być interpretacja – z jednej strony może oznaczać to fakt, że Fuchsia nie będzie konkurować z Androidem, z drugiej może to być napisany od podstaw następca Androida.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.