ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Microsoft odpuszcza, telefony z Windowsem znikają ze sklepu Microsoft Store

Autor: Adrian Celej Kategoria: Newsy

Mobilne okienka bez wątpienia były nietrafioną inwestycją. Kiedyś CEO Huawei powiedział, że na tym systemie nikt nie zarobił. Dziś nawet Microsoft zwija swój stragan i kończy sprzedaż telefonów z Windowsem.

Zniknęła połowa smartfonów

A wśród nich Lumie 640XL, 650, 950, Liquid Jade Primo, Liquid M330, Blu Win Jr LTE i Win HD LTE. Łącznie jest to 7 urządzeń. Warto tu zaznaczyć, że Lumie 650 i 950 były jednymi z najnowszych urządzeń Microsoftu. Co więc pozostało? W ofercie amerykańskiego sklepu znajduje się 6 telefonów, a wśród nich Alcatel IDOL 4S, HP Elite x3, Lumia 950 XL, AT&T Lumia 950, Lumia 550 i Verizon Lumia 735. Nieoficjalnie jest nieco gorzej. Lumii 735 nie ma już w magazynach, a AT&T nie sprzedaje Lumii 950. W ciągu półtora miesiąca zostaną wycofane wszystkie urządzenia poza Alcetelem i flagową propozycją HP.

Co dalej?

To w zasadzie koniec mobilnego Windowsa. Microsoft będzie stawiać na urządzenia z Androidem wzbogacone o usługi Microsoftu. Tak kończy się historia systemu, który w szczytowym momencie walczył o drugie miejsce na rynku z iOS oraz miał być zagrożeniem dla Androida.

Źródło: NeoWin

Sprawdź najnowsze wpisy