Microsoft odpuszcza, telefony z Windowsem znikają ze sklepu Microsoft Store

Newsy

Mobilne okienka bez wątpienia były nietrafioną inwestycją. Kiedyś CEO Huawei powiedział, że na tym systemie nikt nie zarobił. Dziś nawet Microsoft zwija swój stragan i kończy sprzedaż telefonów z Windowsem.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Zniknęła połowa smartfonów

A wśród nich Lumie 640XL, 650, 950, Liquid Jade Primo, Liquid M330, Blu Win Jr LTE i Win HD LTE. Łącznie jest to 7 urządzeń. Warto tu zaznaczyć, że Lumie 650 i 950 były jednymi z najnowszych urządzeń Microsoftu. Co więc pozostało? W ofercie amerykańskiego sklepu znajduje się 6 telefonów, a wśród nich Alcatel IDOL 4S, HP Elite x3, Lumia 950 XL, AT&T Lumia 950, Lumia 550 i Verizon Lumia 735. Nieoficjalnie jest nieco gorzej. Lumii 735 nie ma już w magazynach, a AT&T nie sprzedaje Lumii 950. W ciągu półtora miesiąca zostaną wycofane wszystkie urządzenia poza Alcetelem i flagową propozycją HP.

Co dalej?

To w zasadzie koniec mobilnego Windowsa. Microsoft będzie stawiać na urządzenia z Androidem wzbogacone o usługi Microsoftu. Tak kończy się historia systemu, który w szczytowym momencie walczył o drugie miejsce na rynku z iOS oraz miał być zagrożeniem dla Androida.

 

Źródło: NeoWin


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x