iPhone 8 z kamerami LG Innotek – ich zdjęciem nie oszukasz

mm Kamil Lewicki Newsy 2017-05-12

iPhone 8 ma zostać zaprezentowany podczas wrześniowej konferencji Apple. W Sieci wrze od plotek na temat najnowszego modelu. Najświeższe sugerują, że podwójny aparat znajdzie się też na froncie.

Jak donosi japoński blog Macotakara, iPhone 8 otrzyma elementy kamery dostarczone przez firmę LG Innotek. Zamówienie będzie duże, gdyż jego wartość opiewać ma na ponad 235 milionów dolarów. W iPhone 8 znajdziemy dwie przednie kamerki. Mówi się, że będą to obiektywy 32 mm oraz szerokokątny 24 mm bądź też zestawienie 28 mm i 24 mm. Do czego się przydadzą? Podwójny aparat frontowy może posłużyć do implementacji rozpoznawania twarzy. Co więcej, dwa obiektywy to nie jeden. Dzięki rozpoznawaniu 3D smartfona nie da się oszukać na przykład za pomocą zdjęcia, co w przypadku Galaxy S8 było bardzo proste.

Czy rozwiązanie to przypadnie do gustu użytkownikom? Z pewnością jest to zaawansowana technologia, która spodoba się wszystkim geekom. Apple z pewnością postawi na dopracowany i bezpieczny system. Jeśli informacje te się potwierdzą, iPhone 8 po raz kolejny może pobić rekord sprzedażowy smartfonów z nadgryzionym jabłkiem. A pamiętajmy, że tuż obok niego mają również zostać zaprezentowane modele 7s oraz 7s Plus.

źródło: The Investor • Miki Gry

  Ale telefonu w okularach przeciwsłonecznych nie oblokujesz. To się nie zmieniło

 • Szymon L

  „Co więcej, dwa obiektywy to nie jeden.”
  Mądrze gada, polać mu!

 • morpheus

  I ile za te bajery? 6 czy 7 tysi? Bo to są zwykłe gadżety nie wnoszące nic do funkcjonalności a jedynie windujące cenę.

  • Router

   Max 4000-4500pln. Ty lepiej pomyśl ile Samsung chce za swój S8 z kilkoma bajerami więcej niż S7 i z gorzej umiejscowionym czytnikiem, mało praktycznym.

   • Darkness

    Akurat Samsung nie stoi aż tak w miejscu jak robi to Apple. iPhone od 4-5 wygląda tak samo, 7 to odgrzewany kotlet 6. Gdzie te innowacje ja się pytam? Miało być wszystko „amazing” a tak naprawdę jest lipa. Pisze to były posiadacz iPhone 5S, 6S i 7 Plus. Jedynie co ich broni to iOS który chodzi lepiej od Androida, ale jest nudny.

    • Router

     Fakt jeśli chodzi o wygląd to Samsung zjada iP na śniadanie. Jednak jeśli chodzi o funkcje to co takiego Samsung zrobił w ostatnich latach? Nic, tak samo jak Apple.

     • Chris

      Zakrzywił ekran. poza tym jak dla mnie nic więcej.

     • marcus1212

      Bo co nowego można jeszcze wymyśleć? Przełomów już nie będzie. Tylko drobne kroczki. Najciekawsze już za nami.

    • Adrian Kijek

     Tez jestem znudzony iphonem (uzytkownik od ip3g do 7) nie raz probowalem przesiadki to na sgs6 edge czy lg g5 i co ? Po miesiacu zachwytu nowosciami czy nowymi bajerami przechodzil zachwyt i zaczynalo mi brakowac szybkosci intuicyjnosci ios i powrot do iphona.