Siłą smartfonów jak i wszelkich urządzeń, które doczekały się dopisku „inteligentne” jest zasób aplikacji dostępnych na daną platformę. Właśnie między innymi z tego powodu dzisiaj rynkiem dzieli się głównie Apple oraz Google. Dotarliśmy już do tego momentu, że nie liczy się ilość, a jakość, ale zostawmy te kwestię z boku. Pamiętacie jeszcze Android Market? Swego czasu zastąpiony przez Google Play Store, u nas po prostu Sklep Play, ale to właśnie tamta usługa zapoczątkowała erę Robocika na mobilnym rynku.

Od samego początku market Androida miał wspólny mianownik w swojej ikonie. Teraz oficjalnie on znika. Ostatnia aktualizacja oznaczona numerem 7.8.16 pozbywa się tytułowej torby z loga. Siłą rzeczy również wszędzie tam, gdzie się pojawiało ono w swojej uproszczonej formie też nie znajdziemy choćby zarysu reklamówki.

 

Tym sposobem pozostał jedynie kształt trójkąta na wzór właśnie „Play” (odtwórz) wypełniony charakterystycznymi dla Google barwami. Jednak patrząc na zmiany, które czekają wyszukiwarkę to również one być może kiedyś znikną. Oczywiście to tylko luźna uwaga, aczkolwiek nie da się ukryć, że pewna historia właśnie się skończyła.

To tylko logo, nie ma ogromnego znaczenia, ale fanom Androida w jego najdrobniejszych szczegółach z pewnością się to nie spodoba. Zainteresowani mogą pobrać nową wersję sklepu Play z następującego linku: Klik! Tymczasem możemy zadać pytanie, czy to część większych zmian szykowanych przez Google?

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.