Google od czasów Lollipopa idzie w kierunku minimalizmu, co ewidentnie może się podobać. Prostota stała się dzisiaj modna, ale niekoniecznie brzydka. Material Design dzisiaj jest niemalże we wszystkich usługach Amerykanów, ale firma nie chce popaść w stagnację. Tym sposobem sztandarowa propozycja Google została jeszcze bardziej uproszczona. Jak można jeszcze bardziej rozłożyć coś, co wydaje się, że jest poskładane z niezbędnych elementów?

Wystarczy pozbyć się… kolorów, a raczej zminimalizować ich wyróżnienie na tle czarnej czcionki. Amerykanie już pokazali, że chcą iść w tym kierunku za sprawą ostatniej dużej aktualizacji YouTube’a, ale po co robić to samo w wyszukiwarce? Zobaczcie jak to ma wyglądać:

Jak widzicie, zmiany dotyczą zarówno aplikacji jak i strony internetowej. Co ciekawe, Google już rok temu szykowało się do wprowadzenia niemalże identycznego rozwiązania, ale po fali krytyki pomysł nigdy nie został wprowadzony globalnie.

Czy tym razem będzie tak samo? Mam nadzieję, że nie. Pozbycie się kolorów w wyszukiwarce to nie tylko brzydszy wygląd, ale też zdecydowanie mniejsza czytelność. Teoretycznie są „kafelki”, ale niebieska i zielona barwa to coś, z czym mamy do czynienia niemalże od początku Internetu.

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.