Pracownicy Google chcą chronić środowisko

Google testuje nowy, paskudny interfejs swojej wyszukiwarki

Newsy

Google od czasów Lollipopa idzie w kierunku minimalizmu, co ewidentnie może się podobać. Prostota stała się dzisiaj modna, ale niekoniecznie brzydka. Material Design dzisiaj jest niemalże we wszystkich usługach Amerykanów, ale firma nie chce popaść w stagnację. Tym sposobem sztandarowa propozycja Google została jeszcze bardziej uproszczona. Jak można jeszcze bardziej rozłożyć coś, co wydaje się, że jest poskładane z niezbędnych elementów?

Wystarczy pozbyć się… kolorów, a raczej zminimalizować ich wyróżnienie na tle czarnej czcionki. Amerykanie już pokazali, że chcą iść w tym kierunku za sprawą ostatniej dużej aktualizacji YouTube’a, ale po co robić to samo w wyszukiwarce? Zobaczcie jak to ma wyglądać:

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Jak widzicie, zmiany dotyczą zarówno aplikacji jak i strony internetowej. Co ciekawe, Google już rok temu szykowało się do wprowadzenia niemalże identycznego rozwiązania, ale po fali krytyki pomysł nigdy nie został wprowadzony globalnie.

Czy tym razem będzie tak samo? Mam nadzieję, że nie. Pozbycie się kolorów w wyszukiwarce to nie tylko brzydszy wygląd, ale też zdecydowanie mniejsza czytelność. Teoretycznie są „kafelki”, ale niebieska i zielona barwa to coś, z czym mamy do czynienia niemalże od początku Internetu.

 

źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x