[Film] Xiaomi Mi6 poddany torturom – czy jest lepszy od poprzednika?

mm Łukasz Pająk Newsy 2017-05-10

Filmy z kanału JerryRigEverything nie powinny Wam być już obce. Tym samym przyszła pora na kolejne urządzenie poddane brutalnym testom autora wspomnianego YouTubera. Jednak tym razem mamy do czynienia z naprawdę wyjątkowym smartfonem, który musi udowodnić, że firma sprawdza, co się o niej mówi. Mowa oczywiście o Xiaomi i Mi6, ale zanim przejdziemy do właściwego filmu to warto przypomnieć, co się stało z Mi5 w tych samych warunkach. Samo nagranie jak i opis znajdziecie pod poniższym linkiem: Klik! W skrócie – urządzenie pękło na pół podczas testu wyginania.

Tymczasem wróćmy do teraźniejszości i oto tortury wykonane na Xiaomi Mi6:

Zarysowania frontowego szkła? Bez zaskoczeń – smartfon wypadł tak jak większość modeli na rynku. Jak zapewne dobrze pamiętacie, Xiaomi wydało swój flagowy model w dwóch wersjach różniących się materiałem wykonania. Droższa wykorzystuje ceramikę, a regularna szkło i właśnie z taką mamy do czynienia w powyższym teście. Mimo wszystko nawet w nim znajdziemy lepszy korpus wykonany z aluminium wyższej klasy. Oczywiście wciąż można je porysować, ale już nie uda nam się „wyciąć” ramek. Reakcja ekranu na ogień zachodzi bardzo szybko, ale na szczęście ginące piksele po ostygnięciu wciąż pracują poprawnie. Już widać ogromną poprawę, ale najważniejszy test, czyli wyginanie siłą rzeczy znajdziemy na końcu. Okazuje się, że Chińczycy wyciągnęli wnioski i Mi6 jest bardzo sztywnym smartfonem.

Nad czym Xiaomi mogłoby jeszcze popracować? Teoretycznie nad niczym, gdyż należy do czołówki tortur wykonywanych na kanale JerryRigEverything. Chcąc się wyróżnić, firma mogłaby pomyśleć o szafirowym szkle, ale dla mnie lepiej by było, gdyby Mi6 posiadał gniazdo słuchawkowe. • Norbert Nowakowski

  ciekawe czy udało im się zbliżyć do konkurencji pod względem aparatu fotograficznego. Zawsze w ich flagowcach zdjęcia wychodziły słabo. Cena nie zawsze rekompensuje potrzeby użytkownika..

  • teges

   Nie wiem. Mi zdjęcia z Mi5 się podobały. W słabych warunkach może być gorzej, ale i tak lepiej niż w moim LG G2, który swego czasu miał zachwalany aparat. Nie należy porównywać tylko z Google Pixel’em i Galaxy S7/8 albo LG G5/G6. Te firmy przodują w aparatach, a np. Sony, HTC, OnePlus i właśnie Xiaomi nie, to nie znaczy, że zdjęcia ich są złe, bo i tak lepsze niż w średniakach.

 • jendrush

  Wydaje się, że to całkiem spoko sprzęt. Tylko oprogramowanie mogli by dopracować. Widziałem na filmikach, że na razie nie grzeszy stabilnością, a oprócz tego to mogli by programowo dużo więcej z aparatu wyciągnąć. Procesor jest, dobra matryca jest, a ponoć nie ma np. FHD w 60FPS. Ech… a tak ogólnie to chciał bym jakiegoś flagowca z bardzo dobrym aparatem i pojemnym akumulatorem, tak z 5000mAh.

  • Łukasz Pająk

   Xiaomi nigdy nie brylowalo pod tym kątem.

   • jendrush

    Wiem o tym i trochę szkoda. Dlatego głównie nie zdecydowałem się jeszcze na kupno sprzętu od nich, a chcąc mieć dobry aparat decydowałem się na Samsungi do tej pory.

  • krzjna

   Asus ZenFone 3 Zoom zapowiada się dobrze. Na papierze świetny, jasny aparat z baterią 5 k, energooszczędnym prockiem i ekranem Amoled.

   • jendrush

    Wygląda na dość ciekawy sprzęt. Trochę spory jest, no ale będę obserwował. Wiadomo kiedy ma być w Polsce? Na szybko wyszukałem, że w innych krajach już był dostępny wcześniej, a u nas nadal nie.

    • krzjna

     W Azji go chyba mają, w US można pre-order zakładać, a w Polsce Asus odpisał mi że brak oficjalnych informacji w sprawie premiery.
     Znając tą firmę trochę trzeba będzie poczekać, celował bym w Sierpień min.

     • Norbert Nowakowski

      wrzucą w Polsce do sprzedaży jak zawsze rok po premierze światowej..

 • Grzegorz93

  Są postępy. Nie złamał się jak zapałka Mi5 😉

  • stark2991

   Pewnie bateria jest jak w Samsungach i iPhone’ach ułożona wzdłuż ramki i to cała tajemnica 🙂

   • Łukasz Pająk

    Już sam twardszy korpus wiele zrobił.

   • Flynn

    Kilka dni temu, bawiłem się korpusem od S7e. Wierz mi, nie szło go wygiąć, mimo że palce mam jak małe imadła.

   • Maxik

    Bateria ma taki sam kształt jak w mi 5 czyli że jest kwadratowa 🙂
    Tutaj główna rolę odgrywa lepsze aluminium wykorzystane do ramki 🙂

  • czcigodny

   Używam Mi5 od prawie roku….. Nie wiem czemu służą takie testy … Normalni użytkownicy, nie wiem jakiego musieliby mieć pecha żeby złamać telefon w taki sposób.

   • Grzegorz93

    Przy normalnym i przemyślanym użytkowniu takie zniszczenia nie będą mieć miejsca. 🙂