Opera z wbudowanym Messengerem, WhatsAppem i Telegramem

mm Adam Lulek Newsy 2017-05-10

Opera raczej do najpopularniejszych przeglądarek już nie należy, aczkolwiek twórcy starają się, aby program był lepszy od Chrome’a czy Firefoxa. Jakiś czas temu deweloperzy Opery ogłosili, że z włączoną funkcją oszczędzania energii, jest ona w stanie działać do 50% dłużej w porównaniu do Google Chrome. Oznacza to, że w zależności od laptopa, możemy liczyć na nawet kilka godzin więcej surfowania w sieci niż u konkurencji!
 
Teraz przyszedł czas na kolejne większe udogodnienie przeglądarki. Do menu Opery dołączone zostały dwa najpopularniejsze komunikatory – Messenger i WhatsApp, a także trzeci – Telegram. Osoby, które większość czasu przed komputerem spędzają na surfowaniu w Internecie mogą uznać tę funkcję za bardzo wygodną.
 

Jeżeli nie używacie Opery, a wahacie się aby się na nią przerzucić, to może powyższy film pomoże Wam podjąć decyzję. Widać na nim jak działa nowa funkcja przeglądarki.
 
źródło: gsmarena • Maciej Filip Król

  Tak, faktycznie, komunikatory działają całkiem nieźle (Korzystam z Opery Developer), jednak strony czasami mają problem z wyświetlaniem grafik i widać sam tekst tak samo jakby komputer gubił sieć i nie mógł wczytać grafik, jednak na tym samym komputerze w tym samym momencie grafiki np w chrome wczytują się poprawnie. Ogólnie ciekawa i bardzo wygodna taka opcja z wysuwanym panelem z komunikatorami :).

 • Robert Andegaven

  Kiedyś używałem tylko opery mobilnej, teraz nie można ukryć paska nawigacji na dole jak wcześniej. Jest to bardzo irytujące w urzadzeniach bez fizycznych przycisków a z wirtualnym paskiem przycisków

 • cherrz

  Korzystam już od dawna. Najlepsza przeglądarka. Jednak wersja mobilna mnie nie przekonuje.

 • Łukasz

  Korzystam z Opery od jakiegoś czasu i jestem zadowolony.

 • wojciech wojtkowski

  nie wiem czemu Opera nie zyskuje popularności, duża wersja ma sporo fajnych dodatków, a wersja mobilna to najlepsza mobilna przeglądarka (wbudowany adblock, świetne zawijanie wierszy, synchronizacja z dużą wersją).

  • Artur

   Ja odpadłem po przejściu na silnik Chroma, ale nie dlatego, że się obraziłem tylko dlatego, że przestałaby funkcjonalna. Brak było w nij zakładek, synchronizacji itd. A jak już nadgonili braki to byłem „zmigrowany” na FF, którego przerobiłem żeby wyglądał i działał jak Opera 🙂

 • nowa jakość wśród przeglądarek. Korzystałem do dziś z wersji deweloper, ale skoro w standardowej Operze już wszystko jest, to przesiadłem się na nią. Mega szybko i fajnie pisze się na whatsapp 😉 Z messengera korzystam mniej. No i wygląd

  • Gdzie te funkcje? Bo może ślepy jestem, ale korzystam z Opery i nie widzę 😀

   • a włączyłeś sobie pasek boczny? Tam powinny być 😀 to nie jest ten sam pasek co rozszerzenia dogrywa się ze sklepu, to jest integralna część przeglądarki i edytowalna tylko w pewnym stopniu 🙂

    • Przede wszystkim to musiałem sobie manualnie Operę zaktualizować 😐 No, paskiem już się pobawiłem, wyłączyłem. Messenger jest głupio ściśnięty, a poza nim nic tam specjalnie przydatnego nie ma – rzadko korzystam z zakładek, jeszcze rzadziej z reszty rzeczy.

     • ale możesz rozszerzyć messengera i whatsappa. Ja korzystam bardzo mocno z tego drugiego – mega wygoda jak dla mnie. Zakładki – mam pasek zakładek pod paskiem wyszukiwania więc też nie korzystam, czasem z agregatora treści korzystam. No szybciej się strony ładują niż w Chromie, którego pozbyłem się definitywnie i ostatecznie z komórki i z laptopa i obydwa urządzenia odżyły, tak jak ich akumulatory 🙂

     • No jak go nie rozszerzę na ponad pół ekranu to i tak wygląda to źle. Wolę dalej używać go przez stronę, z szybkiego wybierania. A powiadomienia i tak w razie potrzeby dostanę na telefonie.
      Do agregatorów treści mam awersję przez próby używania Flipboarda i Google Now – wolę tradycyjnego RSS-a w oddzielnej aplikacji.
      Ale i tak Opera nie ma dla mnie alternatywy 🙂

     • A widzisz, ten agregator działa naprawdę fajnie, ja nigdy wcześniej nie używałem a tu spisuje się. Kwestia rozdzielczości ekranu może, u mnie to wygląda i fajnie i wygodnie. W sumie używam whatsappa głównie a ten jest spoko, kieydś używałem go z zakładki jako oddzielna karta otwarta z whatsapp web a teraz po prostu mam ikonkę 😉 Dla mnie Opera pozamiatała system.