OnePlus 5 w Geekbench – lepszy niż Galaxy S8

mm Kamil Lewicki Newsy 2017-05-09

OnePlus 5 swoją premierę będzie mieć już latem, co zostało potwierdzone przez samego producenta. Nie znamy jeszcze specyfikacji technicznej urządzenia, lecz po wynikach uzyskanych w benchmarku możemy spodziewać się potwora.

Tegoroczny flagowiec oznaczony nazwą kodową OnePlus A5000 pojawił się w bazie Geekbench. Benchmark pokazuje nam, że smartfon nie ustąpi silnej konkurencji. Ba, bywa, że pokona nawet Samsunga Galaxy S8, choć z niewielką różnicą.

W teście dla jednego rdzenia OnePlus 5 uzyskał wynik 1963 punktów, z kolei sprawdzian wielu rdzeni zakończył się wynikiem 6687 punktów.

Porównując te wyniki do konkurencji widzimy, że OnePlus 5 radzi sobie świetnie. Benchmark mówi też, że urządzenia pracuje pod kontrolą Androida 7.1.1 Nougat.

źródło: GSM Arena • Marucins

  Ehhhh…
  Toż najważniejsze na „słuchawce” ca cyferki z syntetyka, który nijak się ma do realnego użytkownika.
  Super.

 • Wiktor

  Mam nadzieję że poszli za radą Googla i zrezygnowali z DashCharge na rzecz zwykłego QC4 albo QC3.

 • kadoo
 • sejfit

  Super pięknie cudownie, zaraz podadzą ile minut ładuje się bateria. Ile apek na raz trzyma w ramie, ile kaczek można nim puścić podczas sztormu na jeziorze Bajkał, a nadal nie będzie wiadomo jak wygląda 😁

 • stark2991

  Single core już lepszy od S8 nie jest.
  Tak naprawdę te wyniki nie mówią nic. OP3T potrafi być bardzo blisko S8 w kwestii szybkości, choć ma starszy procek. Jeśli optymalizacja będzie na takim samym poziomie to OP5 zmasakruje konkurencję

  • cherrz

   Dokladnie, bawiłem się ostatnio S8 bez plusa i porównywałem otwieranie aplikacji z moim OP3T. Większość aplikacji OP3T otwiera szybciej, więc z OP5 androidowa konkurencja nie będzie miała szans.

 • Chris

  Tylko zeby znowu nie było akcji jak z 3T gdzie zrobili specjalny profil dla SoC pod benchmarki.
  Po za tym mało kto patrzy na słupki w testach, to nie komputer do pracy czy gier, najważniejsze żeby telefon działał płynnie, i dobrze się sprawował.

  • stark2991

   Znowu trzeba przypominać, że specjalny profil pod benchmarki odpala się także w grach? Poza tym on nie robił nic, oprócz ustawiania wyższych zegarów w idle (drenaż baterii jak nic gdyby działał cały czas) i bardziej agresywnego skalowania zegarów.

  • haVoc vulTure

   Zależy do którego s8 będziesz porównywał. Jeśli tego z ufs 2.0 od toshiby to nawet średniaki powalczą, a z ufs 2.1 to już op 3t daje rade.