Qualcomm pokazał właśnie dwa nowe procesory będące następcami ubiegłorocznych układów. Są nimi Snapdragon 660 oraz Snapdragon 630. Jak się prezentują?

Snapdragon 660 jest następcą modelu 652. Osiąga nawet 20% skok wydajności względem poprzednika i obsługuje do 8 GB RAM. Zbudowany został w 14-nanometrowym procesie litograficznym. Snapdragona 660 tworzy osiem rdzeni Kryo 260 oraz układ graficzny Adreno 512 będący do 30% wydajniejszy.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Nieco słabiej prezentuje się Snadpragon 630, czyli następca modelu 625. To CPU przeznaczone na średnią półkę również obsłuży do 8 GB RAM i jest o 10% szybsze od swojego poprzednika. Podobnie jak mocniejszego brata, również stworzono go w 14-nanometrowym procesie litograficznym, lecz na jego konstrukcję składa się osiem rdzeni Cortex A53 i GPU Adreno 508.

Zarówno jeden, jak i drugi procesor są znacznie oszczędniejsze dla naszej baterii – nawet do 60% przy włączonym Wi-Fi przy Snapdragonie 660. Nowe CPU oferują też wsparcie dla technologii szybkiego ładowania Quick Charge 4.

Kiedy premiera?

Snapdragon 660 dostępny jest dla producentów „na już”, z kolei na model 630 trzeba poczekać około miesiąca. Pierwsze urządzenia z najnowszymi jednostkami Qualcommu zadebiutują na rynku w ciągu najbliższych miesięcy.

źródło: 9to5Google
Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.