Wycieka Moto Z2 Play – cieńsza obudowa kosztem baterii

Newsy

W ostatnim czasie producenci starają się uszczęśliwiać nas na siłę. Coraz częściej wprowadzane „innowacje” nie są klientom na rękę, mimo tego siłą wpycha się je na rynek. Tym razem oberwie Moto Z2 Play – następca tańszej wersji flagowca Lenovo, który właśnie traci ważny atut.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Wystarczył 1 mm mniej…

…a pojemność baterii skurczyła się o 510 mAh i według przecieków ma wynosić 3000 mAh. Niby nadal jest to akceptowalna wartość, jednak to oznacza ogromny regres w porównaniu do poprzedniej generacji. W przypadku zeszłorocznej Moto Z Play producent deklarował 50 godzin pracy telefonu, w tym przypadku ma być to jedynie 30 godzin.

Pozostałe parametry wyglądają lepiej

W Motoroli Moto Z2 Play zamontowany zostanie nieco lepszy procesor Snapdragon 626, mający 8 rdzeni taktowanych zegarem 2,2 GHz. Zwiększona zostanie ilość pamięci – dostaniemy 4 GB RAM, 64 GB flash oraz obsługę kart pamięci. Wyświetlacz będzie mieć identyczne parametry co zeszłoroczny model, tj. 5,5″ FullHD. Zamontowana główna kamera dysponuje matrycą 12 MPx dual pixel z przesłoną f/1.7. W przypadku przedniego aparatu znamy tylko rozdzielczość – 5 MPx. Prawdopodobnie są to te same moduły, które montowane są w Moto G5 Plus. Wszystko będzie kontrolował android 7.1.1 Nougat. Sam design był do przewidzenia – smartfon musi wspierać moduły Moto Mods.

To trochę smutne

Zeszłoroczna oferta Lenovo dawała alternatywę od nazbyt nowoczesnej Moto Z. Oba urządzenia wizualnie różniły się głównie grubością, co znacząco odbijało się na pojemności baterii. Nowoczesność w tym wypadku oznaczała również brak złącza słuchawkowego, ale to inna historia. Pogoń za milimetrami jest naprawdę dziwna, używanie zbyt cienkiego telefonu dla wielu jest niewygodne. Na pocieszenie można dodać powrót znanej nam wszystkim marki – smartfon będzie prezentowany jako Motorola.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x