ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Pobierz] Android Pay wkrótce może rozpoznać naszą twarz

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

Android Pay, czyli możliwość płacenia w sklepach za pomocą smartfona jest całkiem fajną opcją. Wystarczy przyłożyć telefon do terminalu i voila. W Sklepie Play znajduje się wersja 1.22 aplikacji. Dostrzeżono w niej kilka ciekawych linijek kodu. Czego możemy się spodziewać?

Po zajrzeniu głębiej w kod aplikacji Android Pay możemy znaleźć nową funkcję, Visual ID. Nie jest ona jeszcze dostępna, lecz jej obecność w kodzie sugeruje, że Google pracuje nad jej wprowadzaniem. Całość odnosi się do rozpoznawania twarzy. Niestety Visual ID nie będzie obsługiwać autoryzacji płatności. Ekipa z Mountain View przewidziała dla nadchodzącej opcji inne zadanie. Mianowicie szybsze i wygodniejsze dodawanie punktów lojalnościowych oraz wymiany ich na nagrody.

Firma zapewnia, że zrobione zdjęcia mające posłużyć autoryzacji nie będą nigdzie przechowywane, po poprawnej operacji zostaną usunięte.

Na ten moment nie wiadomo kiedy ani czy w ogóle Visual ID trafi do oficjalnej wersji aplikacji. Na razie to tylko poszlaki. A jeśli jeszcze nie macie Android Pay w wersji 1.22 to możecie skorzystać z TEGO linku.

źródło: 9to5Google

Sprawdź najnowsze wpisy