Samsung Galaxy A5 (2016) też otrzymuje aktualizację do Nougata

Newsy

Wczoraj informowałem Was, że już cała rodzina Galaxy S6 może pochwalić się w Polsce Androidem Nougat. W tym samym tekście wspomniałem, że najprawdopodobniej kolejnymi modelami, które Samsung będzie chciał zaktualizować to seria Galaxy A z najnowszymi reprezentantami. Okazuje się, że niewiele się myliłem. Jedynie stwierdzenie, że może nastąpić to dopiero w drugiej połowie roku było mylne, gdyż dzisiaj Koreańczycy postanowili zaskoczyć użytkowników popularnego smartfonu.

Jednak od razu zaznaczam, że tym razem aktualizacja nie dotyczy bezpośrednio Polaków. To Rosjanie zostali wyróżnieni i Galaxy A5 (2016) otrzymał Androida Nougat. Jest to w pewnym stopniu zaskoczenie, gdyż pamiętajmy, że to nie jest najwyższa propozycja Samsunga z tej rodziny. Galaxy A7 (2016) wciąż pracuje pod kontrolą Marshmallow i nie wiemy, kiedy Koreańczycy to zmienią. Mało tego, cała rodzina Galaxy A (2017) też jeszcze nie poznała Nougata. Bardzo możliwe, że niedługo sytuacja się wyjaśnić, aczkolwiek należy mieć też na względzie, że zaktualizowany właśnie smarfon jest zdecydowanie popularniejszy za sprawą swojej dostępności. Tym sposobem w Rosji Galaxy A5 (2016) może pochwalić się Androidem 7.0 Nougat oznaczonym jako A510FXXU4CQDK. Razem z tym systemem pojawiła się kwietniowa paczka zabezpieczeń.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Również dotarły do nas plotki jakoby Polacy mieli otrzymać tę samą aktualizację pod koniec maja, aczkolwiek nie jesteśmy w stanie tego w żaden sposób potwierdzić. Mimo wszystko Koreańczycy już pracują nad najnowszymi reprezentantami rodziny Galaxy A i miejmy nadzieję, że nasz kraj nie będzie musiał długo czekać.

 

Błażej, dzięki za informacje.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x