Następca Moto Xoom nadchodzi? Tak, razem z interesującym trybem

2 minuty czytania
Komentarze

Dzisiaj tablety to rynek równie ciekawy, co jeszcze kilka lat temu netbooki. Są to oczywiście duże smartfony, które zmieniamy bardzo rzadko, bo też takiej potrzeby nie ma. Zdają sobie z tego sprawę producenci, którzy praktycznie w ogóle przestali prezentować nowe modele – szczególnie z Androidem na pokładzie. Jednak zmienić się to może w przypadku Lenovo, do którego należy teraz marka Motorola. W końcu to Amerykanie jako pierwsi zaprezentowali tablet z dedykowanym „Robocikiem”. Teraz najprawdopodobniej możemy czekać na następce urządzeń sprzed ponad 6 lat.

Xoom, ta marka ewidentnie kiedyś była na szczycie. Dzisiaj zapewne mało kto o niej pamięta, ale wszystko wskazuje na to, że Lenovo razem z Motorolą pokażą nowy tablet bazujący na Androidzie. Oczywiście Chińczycy wciąż aktywnie uczestniczą na tym rynku za sprawą modeli z serii Yoga. Mimo wszystko wróćmy do urządzenia, które zapewne trafi do serii Moto. Jak informuje Android Police, ma to być model z 9- lub 10-calowym wyświetlaczem. Wiemy, że wykonaniem jak i wyglądem ma należeć do klasy premium, aczkolwiek ciężko powtórzyć to określenie w przypadku specyfikacji. Tej niestety nie poznaliśmy. Mimo wszystko pojawi się „Productivity Mode”, czyli nic innego jak znana funkcja z tabletów Lenovo. Pozwala ona na tworzenie skrótów do aplikacji na dolnym pasku, na którym znajdują się również klawisze funkcyjne. Bardzo wygodne rozwiązanie, szczególnie dla tego typu urządzeń.

Oczywiście nie wiemy, czy marka Xoom powróci czy też Lenovo/Moto postawi na coś nowego. Pierwowzór ewidentnie zapadł w pamięci jako ten pierwszy, następca już gdzieś zniknął i tak naprawdę niewiele ciekawego na jego temat można powiedzieć. Jak będzie w przypadku nadchodzącego tabletu? Zapewne podobnie, gdyż wszystko wskazuje na to, że ujrzymy propozycje Lenovo w nowszej szacie.

źródło: Android Police

Motyw