Dzisiaj mogliście przeczytać jak prezentuje się mobilny rynek po pierwszym kwartale bieżącego roku. Samsung i Apple wciąż stanowią czołówkę, ale Chińczycy są coraz bliżej. W komentarzach pojawiło się stwierdzenie „gdzie jest LG?”. Cóż, od przynajmniej dwóch lat Koreańczycy nie są w stanie pokonać chińskich konkurentów i nigdzie ich nie widać. Nie pomogły także porażki w postaci G5 i V20.

Jednak wyniki prezentujące zysk operacyjny obejmujące pierwszy kwartał tego roku wyglądają imponująco. Wspomniany zysk jest najwyższy od 8 lat. Wzrósł w stosunku do poprzedniego roku aż o 82%. Sam przychód również skoczył do góry o 9,7%. Skąd takie wyniki? LG jeszcze w zeszłym roku zrozumiało, że Samsung wygrywa głównie ze względu na marketing i sami zainwestowali od groma w reklamę. Efekt jest niesamowity, ale jakby nie patrzeć to mobilny oddział Koreańczyków wciąż jest na minusie generując 1,7 milionów dolarów strat. Jednak pamiętajmy, że w tę kwotę nie wlicza się jeszcze sprzedaż G6 więc można mieć duże nadzieje.

Już nie raz mówiło się, że LG może po prostu zamknąć swój oddział mobilny. Jednak spore zmiany w zarządzie i ogólnie w budowie poszczególnych zespołów sprawiły, że tego typu plotki nie powinny się powtórzyć.

 

źródło: Reuteres

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.