LG odbija się od dna! Wyniki najlepsze od 8 lat, a to dopiero początek

mm Łukasz Pająk Newsy 2017-04-29

Dzisiaj mogliście przeczytać jak prezentuje się mobilny rynek po pierwszym kwartale bieżącego roku. Samsung i Apple wciąż stanowią czołówkę, ale Chińczycy są coraz bliżej. W komentarzach pojawiło się stwierdzenie „gdzie jest LG?”. Cóż, od przynajmniej dwóch lat Koreańczycy nie są w stanie pokonać chińskich konkurentów i nigdzie ich nie widać. Nie pomogły także porażki w postaci G5 i V20.

Jednak wyniki prezentujące zysk operacyjny obejmujące pierwszy kwartał tego roku wyglądają imponująco. Wspomniany zysk jest najwyższy od 8 lat. Wzrósł w stosunku do poprzedniego roku aż o 82%. Sam przychód również skoczył do góry o 9,7%. Skąd takie wyniki? LG jeszcze w zeszłym roku zrozumiało, że Samsung wygrywa głównie ze względu na marketing i sami zainwestowali od groma w reklamę. Efekt jest niesamowity, ale jakby nie patrzeć to mobilny oddział Koreańczyków wciąż jest na minusie generując 1,7 milionów dolarów strat. Jednak pamiętajmy, że w tę kwotę nie wlicza się jeszcze sprzedaż G6 więc można mieć duże nadzieje.

Już nie raz mówiło się, że LG może po prostu zamknąć swój oddział mobilny. Jednak spore zmiany w zarządzie i ogólnie w budowie poszczególnych zespołów sprawiły, że tego typu plotki nie powinny się powtórzyć.

źródło: Reuteres • Rynek w USA jest rynkiem olbrzymim, jak zareaguje inwestorzy kiedy przegraja ostatnio założone sprawy sądowe? Wciąż są na minusie, recenzje po v20 dały im lekkiego kopa bo to jest dobry telefon, zobaczymy co dalej, czas pokaże 🙂

 • Adam Długosz

  Lg to nie tylko telefony ale też wszelakie agd oraz rtv. Z g6 więcej zarobią bo jak dają coś z zeszłorocznymi bebechami w cenie tegorocznych bebechów a jednym z nielicznych pozytywnych ulepszeń jest przetwornik dac które modele w Polsce nie posiadają to logiczne że koszt produkcji jest dużo mniejszy. Z lg robi się taki htc w tej chwili.

 • skazi B

  HTC chyba nigdy nie odbije się od dna 🙂

 • Życzę im jak najlepiej.

 • Marcin Lv

  Oby tak było bo ktoś wyobraża sobie dzisiaj brak na rynku telefonów z serii G?.

  • marcus1212

   Spokojnie o HTC też ciągle jęczą że już bankrutuje, a jakoś ciągle jest na rynku.

   • Buka37

    A u HTC marketing leży.

  • kewert

   Owszem, ja. Po tym co się działo z LG G4, G5, V10 i V20 powinni zniknąć z rynku. Chodzi oczywiście o bootloopy i ich ekrany które po czasie miały czerwone poświaty.