Wielu użytkowników narzeka na politykę Facebooka. Narzucenie społeczności korzystania z aplikacji trzeciej do wysyłania wiadomości, która jest przeładowana bajerami nie spotkało się z owacjami na stojąco. Trzeba było szukać alternatywy, cofać się do starych wersji… Teraz na szczęście sprawa została ułatwiona.

Wszystko za sprawą aplikacji Messenger Lite. Do tej pory była ona dostępna wyłącznie w krajach, gdzie dostęp do Internetu jest ograniczony, a pakiety danych bardzo drogie. David Marcus, odpowiedzialny za Messengera wspomniał w swoim poście na Facebooku, że teraz aplikacja lżejsza wersja aplikacji dostępna jest już grubo w ponad 100 krajach.

Messenger Lite jest uproszczonym komunikatorem, nie znajdziemy w nim „Mojego Dnia” ani innych dodatków. Zajmuje mniej miejsca od pełnej wersji Messengera, działa również nieco szybciej i zżera mniej baterii. Sami odpowiedzcie sobie, czy warto sprawdzić.

Aby pobrać Messenger Lite wystarczy wejść do Sklepu Play. Bezpośredni link do aplikacji znajdziecie poniżej.

POBIERZ MESSENGER LITE ZE SKLEPU PLAY

źródło: Facebook

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.