Sony Xperia V otrzymuje Jelly Bean

Krzysztof Podlaszewski Newsy 2013-02-04

Nie minęło dużo czasu od udostępnienia Androida 4.1 dla flagowca Sony, Xperii T, a już Japończycy rozpoczynają aktualizację kolejnego smartfona. Tym razem na celowniku znalazł się drugi high-end Sony z 2012 roku, Xperia V.

Xperia V to, zaraz po Xperii T, najwydajniejszy smartfon w ofercie Sony z drugiej połowy 2012 roku. Wyposażony w procesor Snapdragon S4, 4.3-calowy ekran oraz wodoszczelną obudowę stanowi ciekawą propozycję z tej półki cenowej. Urządzenie zostało wydane, podobnie jak flagowiec Sony, z Androidem 4.0 na pokładzie. Producent obiecywał jednak szybką aktualizację i dotrzymał słowa.

Obecnie Android 4.1.2 dla Xperii V dostępny jest w kilku krajach Europejskich, m.in. w Szwecji, Norwegii i Niemczech. Wersja oprogramowania nosi nazwę 9.1.A.0.490 i dostępna jest do wgrania poprzez oprogramowanie PC Companion. Wersje dystrybuowane przez operatorów sieci komórkowych czekać będzie lekkie opóźnienie.

Dajcie, znać, czy na Waszych Xperiach zagościł już Jelly Bean. W moim przypadku Xperia T (niebrandowana) niestety wciąż nie otrzymała aktualizacji.

źródło: gsmarena.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x