ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sony wydaje Androida 7.1.1 Nougat dla swoich topowych modeli

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Japończycy swego czasu oficjalnie zapowiedzieli, że chcą być pierwszym producentem po Google, który wyda Androida 7.1.1 Nougat na swoje urządzenia. Zamiary to jedno, obietnice to drugie, a rzeczywistość tradycyjnie jest zupełnie inna. Sony zostało wyprzedzone przez chociażby OnePlus i Nokię, których to smartfony już od pewnego czasu mogą korzystać z nowego systemu.

Mimo wszystko firma z Kraju Kwitnącej Wiśni załapało się na podium i wydało Androida 7.1.1 Nougat dla dwóch topowych modeli wydanych w zeszłym roku. Są to Xperia X Performance oraz Xperia XZ. Siłą rzeczy nie spodziewajcie się wielkich zmian. Niektóre nawet nie są dostępne od razu. Skróty wewnętrzne aplikacji nie są wspierane przez domyślny launcher Sony, ale po jego zmianie nie stoi nic na przeszkodzie, aby z nich skorzystać. Jednak takie zmiany jak chociażby nowe emoji siłą rzeczy są dostępne bez żadnych przeszkód.

Aktualizacja powinna niedługo trafić do wszystkich osób w formie OTA. Tradycyjnie należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż nie wszyscy stosowną aktualizację otrzymują jednocześnie.

źródło: Xperiablog.net

Sprawdź najnowsze wpisy