[Pobierz] Chrome 58 się pojawił! Co nowego?

mm Kamil Lewicki Aplikacje 2017-04-24

Google Chrome to bez wątpienia najpopularniejsza przeglądarka internetowa. Właśnie wydano jej nową wersję okraszoną numerkiem 58. Co takiego znalazło się w aktualizacji? Sprawdźmy.

Chrome 58 rozszerza opcje pracy na linkach. Do tej pory dostępne był funkcje: Kopiuj adres linki, Kopiuj tekst linku, Pobierz link. Po aktualizacji zostały dodane jeszcze dwie: Otwórz w nowej karcie oraz Otwórz w trybie incognito.

Wzięto się również za certyfikaty WoSign oraz StartCom. Chrome od teraz automatycznie będzie blokować strony je posiadające. Po wejściu ujrzycie poniższy komunikat. Będzie to ostrzeżenie, ale to Wy zdecydujecie ostatecznie czy chcecie dalej przeglądać stronę.

Co jeszcze? Zmiany dla Progressive Web Apps, wsparcie dla interfejsu ControlsList API, ulepszona obsługa myszy na urządzeniach z Androidem i wiele więcej. Chrome 58 zaczął się już pojawiać w Sklepie Play. Jeśli u Was jeszcze go nie ma, a chcecie już teraz zaktualizować swoją przeglądarkę kliknijcie TUTAJ. Link ten przeniesie Was do zaufanej strony z plikiem APK.

źródło: Android Police • haVoc vulTure

  Chrome to pierwsza aplikacja, ktora odinstalowuje i wylaczam na nowym telefonie, nowym romie lub po factory reset. Brak adblocka i te nachalne komunikaty o wirusach, a do tego marna funkcjonalnosc w porownaniu do innych przegladarek.

 • Polaczek

  A to przenoszenie paska adresu na dół to kiedy się pojawi?

  • Można aktywować już teraz, ale działa to bardzo źle, więc nie polecam. Na poważnie pojawi się być może w Chrome 59, ale pewnie również jako „flaga”.

 • 100000

  Kombinują, kombinują, a brakuje tak oczywistej oczywistości jak szybki dostęp do zakładek np. wysuwanych z boku.

  • roman2323

   Zgadzam się. Będę również powtarzał do znudzenia: bez zawijania tekstu przeglądarka mobilna jest niemalże bezużyteczna.

  • radeon hade

   Oraz dodanie jakichkolwiek ustawień do zakładki ustawienia, niby wchodzisz tam ale tam nie da się niczego ustawić hahahah, nawet debilnego folderu w którym mają być zapisywane pliki

 • Linkyop

  „Po aktualizacji zostały dodane jeszcze dwie: Otwórz w nowej karcie oraz Otwórz w trybie incognito.”

  Przecież te opcje są od n-czasu…

  https://uploads.disquscdn.com/images/70b8f060d2c1ff49f92bce8c2cae829a95f68adc4e52d8fad638346e2e43eb37.png
  https://uploads.disquscdn.com/images/092b37746a78e7c187f28bf07551e94afcf885620f7215e418aabbd8cceccfb2.jpg

  • arek marek

   Dokładnie

  • Daniel

   Źródło Android Police -.- mam wrażenie, że w AP wcale nie sprawdzają tego co piszą. Tak samo jak podawali informacje o ekskluzywności Google Assistant na Pixelach to tak samo z innymi informacjami dotyczącymi Google. No i jak wspomniał przedmówca. Otwórz w …. jest od dość dawna i to nie jest jakaś tam nowość z kompilacji 58. Na to by wychodziło, że w poprzednich kompilacjach nie mieliśmy opcji uruchamiania linków w nowym oknie czy w trybie incognito. Następnym razem proszę lepiej sprawdzić informacje jakie pojawiają się na AP

   • Linkyop

    Ups, jednak mają oni rację; ta opcja dochodzi w wersji 58.

    Chodzi o operacje na linkach, nie bezpośrednio w Chrome.

    • Lookso

     Po prostu na AP lepiej to opisali, a tutaj na ACP mamy zaledwie skrót z mniejszą ilością grafik… Ja na początku też myślałem jak ty.