[Film/Pobierz] Przycisk Bixby w Galaxy S8 znowu otwiera Google Now

1 minuta czytania
Komentarze

Samsung w swoich flagowych modelach wciąż stosuje cztery fizyczne przyciski. Jednak Home został zastąpiony klawiszem Bixby, który nie wszystkim przypadł do gustu. Jeszcze przed premierą rynkową Galaxy S8 oraz S8+ pojawiła się możliwość na zmianę sposobu działania tego elementu, ale Koreańczycy stosunkowo szybko – za sprawą aktualizacji – pokazali, że musimy korzystać z ich asystenta. Wspominał o tym między innymi Bartek w swojej recenzji Galaxy S8+, ale Android ma to do siebie, że deweloperzy mogą zrobić niemalże wszystko.

Tym sposobem zmiana sposobu działania przycisku to drobnostka. W sklepie Play już pojawiła się aplikacja, która sprawia, że omawiany klawiszy otwiera karty Google Now zamiast Bixby. Jak to możliwe? Cóż, autor nie ukrywa, że jego rozwiązanie jest banalne, ale działa. Otóż Bixby wciąż się otwiera, ale po niej startuje właśnie amerykańska propozycja znana z większości smartfonów z Androidem. Jak to wygląda w rzeczywistości? Zobaczcie sami:

Oczywiście to nie jedyne dostępne obecnie rozwiązanie, ale ewidentnie najprostsze. Powyższą aplikację pobierzecie za darmo ze sklepu Play: Klik!

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że Samsung narzuca swoje usługi i uniemożliwia korzystanie z innych. Jednak należy zaznaczyć fakt, że Koreańczycy postanowili zastosować Google Play Music jako standardowy odtwarzacz muzyki w swoim flagowym smartfonie.

źródło: Reddit

Motyw