Google zablokuje natrętne reklamy w przeglądarce Chrome

Eliasz Szykowny Newsy 2017-04-20

Osoby często korzystające z przeglądarek internetowych – zarówno tych mobilnych, jak i stacjonarnych – mają świadomość, że na niektórych stronach internetowych pojawiają się nachalne reklamy, żerujące na mniej obeznanych użytkownikach sieci.

W związku z tym na pewno większość użytkowników ucieszy się, gdy tego typu reklamy znikną z przeglądarki. Takie właśnie plany ma Alphabet Inc, przedsiębiorstwo pod którego skrzydłami znajdują się wszelkie usługi Google. Planuje ono wprowadzenie blokady reklam uznanych za spam, zarówno w przypadku przeglądarki desktopowej, jak i mobilnej. Odfiltrowywanie tego typu treści ma pozwolić na wygodniejsze korzystanie z internetu. „Złe reklamy” obejmują takie formy jak pop-upy, automatycznie odtwarzane filmiki z dźwiękiem, reklamy wykorzystujące odliczanie i inne.

Dodatkowo Google podobno zamierza blokować wszelkie reklamy AdSense i inne w witrynach, na których znajdują się inne, nachalne reklamy. To może być problematyczne dla właścicieli wielu stron internetowych, ale docelowo ma przynieść pozytywne efekty.

Wszelkie te działania oczywiście powinny przynieść pozytywne skutki dla Google, reklamodawców i wydawców, ponieważ im mniej nachalnych i męczących reklam, tym więcej ludzi będzie chętniej klikać w reklamy nienachalne i interesujące dla odbiorcy.

Efekty powyższych działań mają pojawić się już w ciągu najbliższych tygodni w przeglądarkach Chrome. Z pewnością ciekawie się zapowiada, ale jak będzie w praktyce? Nie będę oceniał tych zmian, dopóki nie zobaczę na własne oczy.

źródło: WSJ • Bis Bisowski

  Fajnie, tylko np. te upierdliwe reklamy z wirusami pochodziły z ich własnego AdSense…
  Zamiast wziąć się za kontrolę treści w swojej firmie to zaczną blokować własne reklamy we własnej przeglądarce.

 • Nysdroid

  To rozwiązanie bardziej sprzyjające mojemu sumieniu, niż całkowite blokowanie reklam. Oby był skuteczny, do tych inwazyjnych. :>

 • arek marek

  z reklamami to my sobie radzimy,lepiej niech w mobilnym chrome dadzą pasek na dole

  • Nysdroid

   A nie jest możliwy z chrome://flags?

   • arek marek

    Jest możliwy ale póki co działa to słabo

 • Linkyop

  W końcu pożegnamy się w auto-reklamami Komputer Świata >:D

  A tak na serio: W KOŃCU. 😀 Miałem taką nadzieje, że Google w końcu się za to weźmie.

 • Szymon Wilczyński

  Najbardziej „lubię” reklamy na smartfonie z info o wirusie, wibrujące i nie dające możliwości kliknięcia wstecz (trzeba zamknąć kartę i wejść jeszcze raz na stronę). Widziane również na tym portalu 🙂

  • Eselter

   Racja to prawdziwa udręka. Jeszcze nienawidzę „niewidzialnych” reklam. Klikasz coś w nimie na stronie, ale oczywiście otwiera się zakładka z jakąś reklamą.

  • Grzegorz93

   Adguard rozwiązuje te problemy. 🙂

  • Paffcio

   Za mało wiesz o możliwościach przeglądarek. Wystarczy przytrzymać lewy przycisk myszy lub palcem na przycisku wstecz, wtedy możesz cofnąć się do momentu sprzed wyświetleniu „wirusa na urządzeniu” Pojedyncze cofanie jedynie odświeża stronę zapętlając to wszystko. 🙂