Messenger zintegruje się ze Spotify i Apple Music

Kamil Lewicki Aplikacje 2017-04-20

Podczas corocznej konferencji F8 Facebook zaprezentował nową funkcję dla Messengera. Tym razem jednak warto się nią zainteresować, gdyż może się ona okazać czymś więcej niż tylko kolejnym, zbędnym dodatkiem.

Integracja Messengera z aplikacjami muzycznymi pozwoli na szybsze i wygodniejsze dzielenie się utworami. Spotify oraz Apple Music pojawią się na wbudowanej liście programów w aplikacji. Wystarczy zatem wybrać interesujący nas program, wyszukać kawałek, a następnie przesłać go znajomemu.

Messenger dodatkowo pozwoli na odtworzenie muzyki bezpośrednio w oknie czatu. Tym samym znowu nie musimy otwierać aplikacji trzeciej, by usłyszeć melodię.

Dla mnie brzmi świetnie. Nie jest to też coś, co dodatkowo obciąży drastycznie aplikację. Sami zdecydujemy, czy będziemy chcieli skorzystać z nowego udogodnienia. Facebook nie podał dokładnej daty wprowadzenia nowości do aplikacji. Będzie to jednak „wkrótce”.

źródło: TheNextWeb • A ja tam mam Messenger Lite i polecam 🙂

  • RafalR20

   Messenger bez dymkow jest srednio przydatny, dymki to najwieksza zaleta. Lepiej zainstalowac zwyklego messengera w wersji 74, taki Lite tylko z dymkami.

   • Ja dużo nie korzystam z Messengera i wersja Lite mi jak najbardziej wystarczy. Mój dzień, tworzenie ankiet itp. nie są mi zupełnie potrzebne.

    • RafalR20

     Dlatego napisalem o wersji 74 ktora jest pozbawiona tego calego syfu a ma dymki, taki lite z dymkami.

 • Meretycz

  To może niech FB wypuści smartfon z Messengerem zamiast z systemem operacyjnym?

 • Ja tam wolę słuchać muzyki w prawdziwej aplikacji Spotify lub innej usługi streamującej muzykę. Żeby wysłać jakiś utwór znajomemu, wystarczy opcja Udostępnij w takiej muzycznej apce, która wysyła komuś linka. Takie integracje to znów dodatkowe obciążenie dla Messengera, który już i tak jest przeładowany niepotrzebnymi funkcjami, a niektórych nawet nie da się wyłączyć.

 • Raiver

  monopol Messengera tylko się zwiększy, i dobrze.x