Asus przygotowuje tablet MeMo Pad 10 z Tegrą 3 i Androidem 4.1

Piotr Andrzejewski Newsy 2013-02-02

Asus to jeden z niewielu producentów, którzy mogą się pochwalić sukcesem na rynku tabletów z Androidem. Seria Transformer została bardzo dobrze odebrana przez użytkowników na całym świecie, a Nexus 7 stworzony wraz z Google stał się jednym z najpopularniejszych tabletów na rynku.

W tym roku Asus zaprezentował jak na razie siedmiocalowego MeMo Pada 7, który wyróżnia się przede wszystkim bardzo niską ceną. Wszystko wskazuje na to, że niebawem ujrzymy większy tablet z tej serii, który będzie oferował też mocniejszą specyfikację, zachowując przy tym rozsądny próg cenowy.

Do Sieci przedostały się dziś niepublikowane dotąd zdjęcia prasowe nadchodzącego Asusa MeMo Pad 10, który zostanie najprawdopodobniej zaprezentowany na targach MWC 2013 w Barcelonie. Za cenę 299€ tablet zaoferuje ekran o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1280×800, czterordzeniowy procesor Tegra 3, a także Androida w wersji 4.1 Jelly Bean.

Jeżeli chwilę się nad tym zastanowimy, to dojdziemy do wniosku, że ta konfiguracja i ogólny wygląd urządzenia wydają się dziwnie znajome. Podobieństwo do popularnego Transformera TF300 jest w mojej opinii bardzo rażące i zdaje się, że Asus planuje sprzedać drugi raz to samo urządzenie, jedynie pod nową nazwą. Znaczącym uzasadnieniem nie jest tu nawet niska cena, gdyż TF300 bez stacji dokującej można dostać obecnie za podobne pieniądze.

Wciąż nie znamy wszystkich szczegółów dotyczących MeMo Pad 10, lecz jeżeli Asus nie wyposaży tego urządzenia w jakieś szczególnie interesujące rozwiązania, to raczej nie ma co liczyć na wielki sukces nowego tabletu.

źródło: tabletsmagazine.nl • Brak klawiaturki i głośniczki stereo (chyba). Trochę odgrzewany kotlet. Za 1600 się nie sprzeda.

 • grzybiarz91

  Jedyny plus to BYĆ MOŻE dłuższe wsparcie producenta. Jako, że urządzenie nowsze jak TF300 to pewnie pierwsze dostanie aktualizacje i dostanie ich więcej.

 • Martinl8

  Zwykły kotlecik i tyle. Tegra 3 a tu już o 4 słyszymy,

  • filo9011

   w budżetowym tablecie chciałbyś tegre4? jeśli chcesz tegre4 to poczekaj na nowego transformersa ale wtedy będziesz musiał zapłacić 600$ a nie 300$.x