Google wydaje majowe zabezpieczenia dla Pixeli XL – coś tu nie gra…

Newsy

Jeśli chcemy szybko otrzymywać aktualizacje i czuć się możliwie najbezpieczniej to powinniśmy zainteresować się Nexusami lub teraz Pixelami. Jednak okazuje się, że Google od niecałego roku ma sporo wpadek pod tym względem. Sporo problemów ze smartfonami stworzonymi przez Amerykanów zostało już rozwiązanych, ale już Android 7.1.2 Nougat wywołał kolejne, również poważne. Jeszcze odpowiednia łatka się nie pojawiła, a tymczasem Google wydaje inną aktualizację.

Comiesięczne paczki zabezpieczeń nie są niczym odkrywczym i chwali się Amerykanom takie rozwiązanie. Tak naprawdę dotychczas nie sprawiały one żadnych problemów, a przynajmniej nie wiemy o tym. Tymczasem użytkownicy Pixeli XL otrzymują „łatkę” datowaną na maj. Coś tu nie gra, prawda? Oczywiście, w końcu mamy kwiecień. Notka opisująca stosowną aktualizację prezentuje się następująco:

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Nie komentować „na zewnątrz” Google? Cóż, takie zastrzeżenie jest zrozumiałe, ale wydanie dopiero, co nadchodzącego zestawu zabezpieczeń tak wcześnie już nie. Powyższej aktualizacji możemy spodziewać się za około dwa tygodnie, więc bardzo możliwe, że zostanie ona jeszcze dopracowana.

Oczywiście nowych funkcji próżno się spodziewać i nie jest to ogromna pomyłka. Jednak jest to wydanie testowe i nie powinno pojawić się dzisiaj. Google poniekąd się upiekło, że paczki zabezpieczeń nie mają ogromnego wpływu na stabilność pracy urządzenia i tym razem nie spowodowała ona problemów z działaniem Pixeli XL. W przeciwnym razie Amerykanom z pewnością mocno by się oberwało.

 

źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x