Przeanalizujmy flagowe modele Samsunga. Galaxy S – swego rodzaju rewolucja na rynku Androida. Galaxy S2 – świetna ewolucja, wręcz rewolucja. Galaxy S3 – tu już pierwszy zgrzyt, ale wciąż lubiany model. Galaxy S4 – przez wielu uważany za najlepszy w historii. Galaxy S5 – mało, kto polubił tego smartfona. Galaxy S6 – metal, świetny aparat i konkretna rewolucja w stosunku do poprzednika. Galxy S7 – bardzo udana ewolucja. Galaxy S8 – póki co zbiera dobre recenzje.

W takim razie, który smartfon z portfolio Samsunga jest najpopularniejszym? Kantar tradycyjnie dla siebie przeprowadził odpowiednie badanie. Dane zostały zebrane w lutym bieżącego roku na terenie Stanów Zjednoczonych i wyniki są jednoznaczne. Zobaczcie jak to ostatecznie prezentuje się w liczbach:

  • Galaxy S5: 15,6%;
  • Galaxy S6: 11,4%:
  • Galaxy S7: 5,8%.

Tak, Galaxy S5 wygrał, a nawet w liczbach prezentowanych przez Samsunga nie był żadnym przełomem. Koreańczycy wręcz odnotowali straty względem Galaxy S4. Jednak pamiętajmy, że od trzech generacji firma oferuje dwie odmiany flagowych modeli. Kantar nie wspomina nic o Galaxy S6 Edge, ale już zeszłoroczna generacja smartfonów z najwyższej półki może pochwalić się wynikiem 17,3%.

Inne interesujące dane ujawnione przez tę samą firmę sprowadzają się do chęci wymiany urządzeń przez konkretnych użytkowników. Zaledwie 20% użytkowników Galaxy S7 myśli o wymianie na nowszy model. W przypadku poprzednika ta wartość wynosi 40%. Jednak 55% użytkowników Galaxy S5 chce zmienić swojego smartfona. Po więcej szczegółów odsyłam Was do źródła, gdzie znajdziecie pełny raport.

 

źródło: Kantar

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.