ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
AI nie radzi sobie z przewidywaniem pogody

Google testuje nową kartę pogody. Jest ładniej?

Autor: Eliasz Szykowny Kategoria: Newsy

Nie wszyscy są fanami dawnych kart Google Now (obecnie po prostu kart Google). Część naszych czytelników traktuje je jak niepotrzebny dodatek, inni twierdzą, że są one w takim czy innym stopniu funkcjonalne.

Dotychczas w „feedzie” kart Google pojawiała się duża karta z pogodą zawierająca aktualną temperaturę i stan zachmurzenia lub opadów, a także prognozę na kolejne 5 dni. Nie za dużo jak na jedną kartę?

Niektórzy użytkownicy aplikacji zauważają właśnie nową, zmienioną kartę pogody. Zawiera ona bardziej kompleksowe informacje i jest dużo mniejsza. Widoczne są na niej dane dotyczące aktualnej doby. Pojawia się minimalna i maksymalna temperatura czy szansa opadów. Oczywiście po tapnięciu karty możemy przejrzeć prognozę na kolejne dni. Teraz wygląda to bardziej praktycznie i nie zajmuje dużo miejsca.

Jednak moim zdaniem w tej karcie wciąż czegoś brakuje. Nie wygląda ona atrakcyjnie, nie pojawiają się żadne obrazki na tle karty. Tylko po dotknięciu pojawia się ciekawa animacja. Oglądając zrzuty ekranu z „feedu” Bixby mam wrażenie, że dawne Google Now jest bardzo nieatrakcyjne wizualnie. I może właśnie dlatego z niego nie korzystam. Nie wspominając już o funkcjonalności, która jest szczerze mówiąc niewielka. Nawet samo Google traktuje „źródło treści” jakby po macoszemu.

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy