Brytyjski superkomputer pogodowy

Google testuje nową kartę pogody. Jest ładniej?

Aplikacje

Nie wszyscy są fanami dawnych kart Google Now (obecnie po prostu kart Google). Część naszych czytelników traktuje je jak niepotrzebny dodatek, inni twierdzą, że są one w takim czy innym stopniu funkcjonalne.

Dotychczas w „feedzie” kart Google pojawiała się duża karta z pogodą zawierająca aktualną temperaturę i stan zachmurzenia lub opadów, a także prognozę na kolejne 5 dni. Nie za dużo jak na jedną kartę?

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Niektórzy użytkownicy aplikacji zauważają właśnie nową, zmienioną kartę pogody. Zawiera ona bardziej kompleksowe informacje i jest dużo mniejsza. Widoczne są na niej dane dotyczące aktualnej doby. Pojawia się minimalna i maksymalna temperatura czy szansa opadów. Oczywiście po tapnięciu karty możemy przejrzeć prognozę na kolejne dni. Teraz wygląda to bardziej praktycznie i nie zajmuje dużo miejsca.

Jednak moim zdaniem w tej karcie wciąż czegoś brakuje. Nie wygląda ona atrakcyjnie, nie pojawiają się żadne obrazki na tle karty. Tylko po dotknięciu pojawia się ciekawa animacja. Oglądając zrzuty ekranu z „feedu” Bixby mam wrażenie, że dawne Google Now jest bardzo nieatrakcyjne wizualnie. I może właśnie dlatego z niego nie korzystam. Nie wspominając już o funkcjonalności, która jest szczerze mówiąc niewielka. Nawet samo Google traktuje „źródło treści” jakby po macoszemu.

źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x