Android Pay i PayPal łączą siły. System płatności zyska większe możliwości

Eliasz Szykowny Android 2017-04-18

Nie jest tajemnicą, że przyszłość transakcji oprze się o rozwiązania zbliżeniowe oraz płatności online. Wiele polskich banków już teraz współpracuje z Google w celu dostarczania konsumentom darmowej usługi Android Pay, która pozwala nam płacić w łatwy sposób telefonem, w sklepach obsługujących płatności zbliżeniowe. Polski mBank postawił nawet na nieco głębszą integrację. Firma z Mountain View nie zamierza jednak spocząć na laurach.

Google rozpoczyna właśnie strategiczną współpracę z popularnym na całym świecie (jednym z najpopularniejszych na Ziemi) systemem płatności PayPal. Obecnie miliony ludzi korzysta z tego systemu, aby dokonywać szybkich transakcji przez internet, a nawet w prosty sposób wysyłać i odbierać pieniądze do/od rodziny i przyjaciół. Teraz ten system zyska kolejny atut.

W ciągu najbliższych kilku tygodni mieszkańcy Stanów Zjednoczonych będą mogli połączyć swoje konta PayPal z usługą Android Pay. Sądząc po powyższym zrzucie ekranu, będzie to bardzo łatwe i osoby chętne na takie połączenie uzyskają je niemal automatycznie. Jak rozwiązanie będzie spisywało się w praktyce? Tego dowiemy się dopiero, gdy trafi pod strzechy. Niemniej jednak zapowiada się ciekawie i do Polski też powinno trafić.

A co, jeśli nie masz Androida? Apple Pay niestety wciąż nie jest dostępne w Polsce. Wszystko jednak wskazuje na to, że w najbliższym czasie powinno się to zmienić. W końcu firma z Cupertino z pewnością nie będzie chciała pozostawać w tyle.

źródło: Google • Gagman

  W temacie Android Pay:
  1. Da radę podpiąć jedną kartę na dwóch urządzeniach?
  2. Czy po zastrzeżeniu karty w serwisie banku jest ona automatycznie blokowana w AP?
  3. Czy jest opcja podpięcia karty, której plastikowa wersja nie obsługuje płatnościami zbliżeniowych?

  • Nysdroid

   1. Tak – np. z jednego konta Google.
   2. Karta traci wtedy ważność, co z tym idzie – nie może zsynchrinizować się z Visa/MasterCard – i nie jest możliwe dokonanie transakcji Android Pay. W każdym razie zaleca się także usunięcie jej z Androida Pay i w razie zgubienia telefonu, ew. zablokowanie/wipe przez Menadżer Urządzeń Android.
   3. Myślę, że nie będzie żadnych przeszkód. 🙂

 • Jacob

  PayPal w Android Pay raczej nie zawita prędko w Polsce, to jest tutaj mało popularne, mało sklepów online to obsługuje, a w Stanach Zjednoczonych można chyba płacić zbliżeniowo za pomocą aplikacji PayPal. A jeżeli jednak by trafił, to ciekawe czy można by było płacić PayPalem w Android Pay za pomocą karty podpiętej do PayPal’a – wtedy w teorii każdy bank byłby obsługiwany i to byłby mały przełom. 😀

  • Damian Kuśmierz

   też o tym pomyślałem, ale z drugiej strony dlaczego sam android pay nie działa w ten sposób?

 • as007

  A ja stawiam na to, że w najbliższym czasie to się jednak nie zmieni. Apple ma gdzieś Polskę to po pierwsze, a po drugie żąda sobie dużych prowizji, a banki na to nie stać. Więc jeszcze długo poczekamy sobie na Apple Pay, chyba że wprowadzi go jakiś amerykański bank, np. Citi.