ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Android Pay i PayPal łączą siły. System płatności zyska większe możliwości

Autor: Eliasz Szykowny Kategoria: Newsy

Nie jest tajemnicą, że przyszłość transakcji oprze się o rozwiązania zbliżeniowe oraz płatności online. Wiele polskich banków już teraz współpracuje z Google w celu dostarczania konsumentom darmowej usługi Android Pay, która pozwala nam płacić w łatwy sposób telefonem, w sklepach obsługujących płatności zbliżeniowe. Polski mBank postawił nawet na nieco głębszą integrację. Firma z Mountain View nie zamierza jednak spocząć na laurach.

Google rozpoczyna właśnie strategiczną współpracę z popularnym na całym świecie (jednym z najpopularniejszych na Ziemi) systemem płatności PayPal. Obecnie miliony ludzi korzysta z tego systemu, aby dokonywać szybkich transakcji przez internet, a nawet w prosty sposób wysyłać i odbierać pieniądze do/od rodziny i przyjaciół. Teraz ten system zyska kolejny atut.

W ciągu najbliższych kilku tygodni mieszkańcy Stanów Zjednoczonych będą mogli połączyć swoje konta PayPal z usługą Android Pay. Sądząc po powyższym zrzucie ekranu, będzie to bardzo łatwe i osoby chętne na takie połączenie uzyskają je niemal automatycznie. Jak rozwiązanie będzie spisywało się w praktyce? Tego dowiemy się dopiero, gdy trafi pod strzechy. Niemniej jednak zapowiada się ciekawie i do Polski też powinno trafić.

A co, jeśli nie masz Androida? Apple Pay niestety wciąż nie jest dostępne w Polsce. Wszystko jednak wskazuje na to, że w najbliższym czasie powinno się to zmienić. W końcu firma z Cupertino z pewnością nie będzie chciała pozostawać w tyle.

źródło: Google

Sprawdź najnowsze wpisy