ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Oświadczenie] Huawei sprzedaje lepsze i gorsze modele P10

Autor: Eliasz Szykowny Kategoria: Newsy

Najnowsze flagowce chińskiej firmy Huawei – modele P10 i P10 Plus zbierały dotychczas raczej pozytywne opinie. Wszystkie aspekty serii zostały ulepszone, a cena nie jest aż taka wysoka jak w przypadku pozostałych graczy mobilnego rynku. Jednak nowe doniesienia wskazują, że Huawei niejako „wodzi za nos” konsumentów. To, czy dostaniemy lepsze, czy gorsze urządzenie podlega przypadkowi.

Wiadomo powszechnie, że smartfony są zwykle dostępne w różnych wariantach. Najczęściej różnice obejmują wielkość pamięci wewnętrznej oraz ilość pamięci operacyjnej RAM. Czasami pojawiają się też drobne różnice w użytych materiałach. Jednak wygląda na to, że Huawei poszło krok dalej. I to bez informowania kupujących.

Po testach benchmarkowych część użytkowników P10 (na chińskich forach) zauważyła, że konkretne jednostki zostały wyposażone w inne nośniki pamięci wewnętrznej, co przekłada się na różnice w prędkości odczytu/zapisu danych. Niektóre modele są w tej kwestii zdecydowanie szybsze niż inne. Niektórzy uzyskiwali prędkość odczytu na poziomie 700 MB/s, a inni – tylko 300 MB/s. Pojawiły się także różne wariacje pamięci RAM.

Okazało się, że istnieje aż 6 wariantów pamięci. Oto one:

  • LPDDR3/eMMC 5.1
  • LPDDR3/UFS 2.0
  • LPDDR3/UFS 2.1
  • LPDDR4/eMMC 5.1
  • LPDDR4/UFS 2.0
  • LPDDR4/UFS 2.1

Chińska firma tłumaczy się, że wszystkie pamięci są dostarczane przez różnych dostawców i spełniają one wymogi Huawei. Podobno producenci spełniają wytyczne przedsiębiorstwa, ale jak widać, dolna i górna granica jest bardzo rozbieżna. Najgorsze jest to, że niezależnie od wersji pamięci wewnętrznej, zapłacimy dokładnie tyle samo. Co sądzicie o postępowaniu Huawei?

[AKTUALIZACJA]

Poniżej przeczytacie oficjalne oświadczenie Huawei w tej sprawie:

Jesteśmy świadomi, że w Chinach odbyła się dyskusja, dotycząca pamięci flash, zastosowanej w HUAWEI P10 oraz P10 Plus. Produkując swoje urządzenia, Huawei opiera się na starannym doborze partnerów i stabilności dostaw. Przy produkcji Huawei P10 i P10 Plus korzystaliśmy z usług wielu dostawców, również w przypadku pamięci flash. Każdorazowo poddajemy komponenty rygorystycznym testom, aby zapewnić najwyższą jakość produktów. Wszystko z myślą o dostarczaniu najnowocześniejszej technologii naszym użytkownikom. Celem firmy Huawei jest dostarczenie produktu, który w 100% spełnia oczekiwania, stawiane mu przez użytkowników. Dowodem jest bardzo pozytywne przyjęcie tegorocznego flagowca Huawei P10 przez użytkowników.

źródło: Gizmochina, materiały prasowe

Sprawdź najnowsze wpisy