Parę dni temu na łamach naszego portalu została zamieszczona informacja na temat pojawienia się pełnej oferty Google Play w Polsce. Dla przypomnienia dodam, że część użytkowników po ponownej weryfikacji i zaakceptowaniu regulaminu uzyskała dostęp m.in. do książek, filmów, muzyki, a nawet do kupna Nexusa.

W związku z tym, że informacja jest gorąca i budzi zainteresowanie, postanowiłem skontaktować się z Google Polska w celu uzyskania jakichkolwiek informacji na ten temat. Tak jak część Czytelników przewidywała w komentarzach, polski oddział Google nie chce wypowiadać się na ten temat. Pełna treść wiadomości jaką otrzymałem jest następująca:

[zrodlo name=”Piotr Zalewski, Google Polska” url=”http://www.googlepolska.blogspot.com”]Nie komentujemy plotek i spekulacji. Pracujemy nad tym, aby wprowadzić Google Play w kolejnych krajach, nie mamy jednak nic konkretnego do ogłoszenia.[/zrodlo]

Google zatem nie zaprzecza i nie potwierdza. Sądząc po tym, że coraz większa liczba osób sukcesywnie otrzymuje dostęp do rozszerzonej wersji Sklepu Play należy się jednak spodziewać, że prace trwają, jednak to kiedy zakończą się one sukcesem pozostaje tajemnicą. Pozostaje zatem uzbroić się w cierpliwość i cieszyć się, że coś jest w tym kierunku robione.

Źródło: Informacja własna
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.