Tak, dobrze przeczytaliście tytuł. Brzmi to trochę nieprawdopodobnie, ale faktycznie takie są realia – jeden z użytkowników Nexusa 5X, który pierwotnie został wyposażony w 2 GB pamięci operacyjnej, rozszerzył ilość RAM’u w swoim smartfonie do 4 GB! Oczywiście nieoficjalnie.

Historia zapewne nie miałaby miejsca, gdyby Nexus 5X nie odmówił posłuszeństwa użytkownikowi o nicku Cathair2906 z forum XDA-Developers. Właściciel wspomnianego urządzenia postanowił oddać je do serwisu LG w Hong Kongu, ale ten niestety odesłał go z kwitkiem, gdyż gwarancja dobiegła wcześniej końca.

Cathair2906 zaczął szukać nieoficjalnej pomocy, i w ten sposób jego Nexus 5x wylądował w serwisie w Chinach. Okazało się, że konieczna jest wymiana procesora, który jest „połączony” z pamięcią operacyjną. Serwisant zaproponował więc… zwiększenie również ilości RAM’U. Rezultaty? To prawdopodobnie pierwszy na świecie w pełni działający Nexus 5X z 4 GB RAM.

Co ciekawe, Cathair2906 wspomniał, że możliwe jest również rozszerzenie pamięci wewnętrznej urządzenia – ale takie przypadki już w przeszłości się zdarzały.  Warto też zaznaczyć, że koszt „ulepszenia” wyniósł jedynie… 60 dolarów.

Źródło: xda-developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.