Zaprezentowany w zeszłym roku komunikator Google Allo jak na razie nie zdobył dużej liczby stałych użytkowników. Ludzie korzystają z niego traktując go raczej jako ciekawostkę, niż jako funkcjonalny i wygodny komunikator przydatny w codziennym życiu. Jednak być może już niebawem użytkownicy narzekający chociażby na brak wersji komputerowej aplikacji znów zainteresują się rozwiązaniem proponowanym przez firmę z Mountain View.

Jakiś czas temu pracownik Google’a – Nick Fox (VP Communications Products), zaprezentował na Twitterze zrzut ekranu przedstawiający desktopową wersję komunikatora. Już wtedy mogliśmy się cieszyć, że przedsiębiorstwo słucha feedbacku konsumentów:

Jednak obecnie przechodząc do adresu URL http://allo.google.com/desktop, wciąż pojawi się błąd 404. Wydaje się jednak, że w najbliższym czasie ten stan rzeczy ulegnie zmianie. W najnowszej wersji Allo (9.0) pojawiają się wskazówki, które sugerują, że Google szykuje się do wprowadzenia „pulpitowej” wersji programu, która będzie działała zapewne podobnie jak WhatsApp. Aby połączyć urządzenie mobilne z desktopem będzie trzeba zeskanować specjalny kod QR albo wpisać kod tekstowy ręcznie.

Być może nowa wersja aplikacji zostanie zaprezentowana już podczas I/O 2017? Prawdopodobnie będziemy mieli do czynienia z wydaniem oznaczonym numerem 10.0.

źródła: Google/Allo; 9to5Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl