Google Allo już niebawem otrzyma komputerową wersję

Aplikacje

Zaprezentowany w zeszłym roku komunikator Google Allo jak na razie nie zdobył dużej liczby stałych użytkowników. Ludzie korzystają z niego traktując go raczej jako ciekawostkę, niż jako funkcjonalny i wygodny komunikator przydatny w codziennym życiu. Jednak być może już niebawem użytkownicy narzekający chociażby na brak wersji komputerowej aplikacji znów zainteresują się rozwiązaniem proponowanym przez firmę z Mountain View.

Jakiś czas temu pracownik Google’a – Nick Fox (VP Communications Products), zaprezentował na Twitterze zrzut ekranu przedstawiający desktopową wersję komunikatora. Już wtedy mogliśmy się cieszyć, że przedsiębiorstwo słucha feedbacku konsumentów:

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Jednak obecnie przechodząc do adresu URL http://allo.google.com/desktop, wciąż pojawi się błąd 404. Wydaje się jednak, że w najbliższym czasie ten stan rzeczy ulegnie zmianie. W najnowszej wersji Allo (9.0) pojawiają się wskazówki, które sugerują, że Google szykuje się do wprowadzenia „pulpitowej” wersji programu, która będzie działała zapewne podobnie jak WhatsApp. Aby połączyć urządzenie mobilne z desktopem będzie trzeba zeskanować specjalny kod QR albo wpisać kod tekstowy ręcznie.

Być może nowa wersja aplikacji zostanie zaprezentowana już podczas I/O 2017? Prawdopodobnie będziemy mieli do czynienia z wydaniem oznaczonym numerem 10.0.

źródła: Google/Allo; 9to5Google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x