[Film] Turing Phone powraca! Tym razem z gotowym produktem z przyszłości

mm Łukasz Pająk Newsy 2017-04-13

Pamiętacie, że istnieje taka firma jak Turing Robotics Industries? Być może nie. W takim razie kojarzycie Turing Phone? Coś już może świtać. Jednak jeśli jesteście naszymi stałymi Czytelnikami to z pewnością czytaliście w zeszłym roku o potworach z dwoma Snapdragonami 830, a nawet trzema + 12 i 16 GB RAM i wiele, wiele więcej kosmicznej technologii. To oczywiście były wyłącznie… fanarty? Nazwijmy je tak, a tymczasem przejdźmy do konkretów.

Turing Phone już powstał. Niecałe dwa lata temu ujrzeliśmy model, który być może na papierze nie wyróżniał się niczym szczególnym, ale został wykonany z Liquidmorphium. Czym jest ten materiał? Odpowiednim stopem sprawiającym, że – według zapowiedzi – obudowa była niemalże niezniszczalna. Jednak skończyło się na prototypie zaprezentowanym w Wielkiej Brytanii. Teraz firma wraca:

Rozpoczęta współpraca z TCL (Alcatel, BlackBerry) zwiastuje tylko nadejście pierwszego urządzenia masowej produkcji wykorzystującego wspomniany wcześniej materiał. To jednak nie wszystko, czym Turing Phone Appassionato chce nas zaskoczyć. Dodajmy do tego sztuczną inteligencję opartą na maszynowym uczeniu, która będzie w stanie za nas decydować o kolejnych krokach czy też po prostu wyborach. Brzmi… strasznie? Zobaczymy w rzeczywistości. Specyfikacja ma w głównej mierze opierać się na Snapdragonie 820 pracującym pod kontrolą Androida 7.1.1 Nougat.

Turing Phone Appassionato pojawi się w dwóch odmianach: PX8 i GX8. Pierwsza kosztować ma około 4400 złotych, podczas gdy druga – bardziej luksusowa – została wyceniona na dodatkowe 2000 złotych.

źródło: Phone Arena • Jumperone

  Piękne, ogromne ramki 🙂

 • Maciej Wilczura

  Coś mi tu pachnie zwykłym wyłudzeniem kasy od niebiednych ludzi (tutaj powinno mieć miejsce skinienie głowy w stronę Mate Pro Porsche), ubranym w ładne słowa. Ale widać, że „trochę” ich projekt przerósł. Miało być dwa razy Snap 830 a jest raz Snap 820 🙂
  Jeśli ktoś szuka „niezniszczalnego” telefonu to chyba jednak lepiej zainwestować w myPhone Hammera albo Galaxy xcover, a jako drugi telefon kupić Galaxy S8 albo iPhone 7. Kasy wydamy tyle samo.

  • Łukasz Świtaj

   Jak dla mnie jest jedno rozwiązanie, moto x force.

   • haVoc vulTure

    Wystarczy ramka rinhoshield na dowolny wspierany przez nich telefon. Wpisz sobie na yt – oneplus 3 drop test from 33ft.

 • Łukasz Świtaj

  Czyli smartphone Alcatela z zeszłorocznym procesorem w obudowie z Liquidmorphium. 4400 zł.

  • Łukasz Pająk

   I specjalnym oprogramowaniem.

   • Łukasz Świtaj

    I dla kogo takie oprogramowanie? Ludzi, którzy mają hopla na punkcie bezpieczeństwa i teorii spiskowych nie spotyka się na co dzień. Z systemu wykorzystującego maszynowe uczenie się pewnie będzie korzystało się tak samo chętnie, jak z asystentów głosowych.
    No ok, ja nie jestem targetem jeśli chodzi o ten telefon.