Apple też ma problemy ze skanerem linii papilarnych w iPhonie 8

mm Adam Lulek Newsy 2017-04-13

Jakiś czas temu publikowałem raport portalu The Investor, według którego Samsung zainwestował sporo pieniędzy w firmę Synaptics, aby pomóc jej w stworzeniu skanera linii papilarnych, którego można by używać na Infinity Display. Niestety rezultaty tej technologii były frustrujące, a czas startu masowej produkcji flagowców się zbliżał. W związku z tym Samsung w ostatniej chwili zdecydował się umiejscowić skaner linii papilarnych z tyłu urządzenia.
 
Podobny problem ma Apple z nadchodzącym iPhonem 8. Od dłuższego czasu w Internecie krążą informacje, że premiera tego urządzenia na rynku opóźni się. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy są rzekome problemy z zaimplementowaniem czytnika linii papilarnych w smartfonie. Firmie zależało, aby znalazł się „w ekranie”, dzięki czemu będzie mogła się w końcu pozbyć przycisku home. Jednak podczas sprawdzania najnowszego łańcucha dostaw dla iPhone’a 8 okazało się, że możliwości produkcyjne własnego rozwiązania AuthenTec są bardzo niskie. Dodatkowo firma z Cupertino nie chce zmienić dostawcy technologii na zewnętrznego.
 
Według analityków istnieją trzy możliwe wyjścia z tej sytuacji. Po pierwsze – Apple zdecyduje się pominąć technologię Touch ID w najnowszym iPhonie, a ma ją zastąpić rozpoznawanie twarzy. Po drugie – skaner linii papilarnych zostanie umieszczony z tyłu urządzenia. Po trzecie iPhone 8, który ma być modelem premium zostanie zaprezentowany we wrześniu, jednak na rynek trafi znacznie później.
 
źródło: phonearena • LCD

  Nie sądzę aby rozpoznawanie twarzy miało zastąpić czytnik linii papilarnych, skoro nawet Samsung uważa, że jest to najmniej bezpieczny system logowania i daje to jako alternatywę w sumie chyba tylko do przeciągania palcem.

 • Zdzisław Dyrman

  Widocznie nie ma na razie technicznej możliwości umieszczenia czytnika w ekranie lub też rozwiązanie to jest zbyt nieopłacalne w produkcji.

 • Adrian Kijek

  Brednie z pominieciem touch id wiekszosc aplikacji jest juz pod czytnik zrobiona no i przedewszystkim platnosci to byla by cofka w rozwoju i to do iphona 5

 • RobinPeter

  A ja bym czytnik wsadził pod logo jabłka i byłoby minimalistycznie 😀

 • stark2991

  Dla korpo liczy się tylko pieniądz, jeśli jedynym wyjściem na zarobek jest wprowadzenie wybrakowanego produktu, to tak zrobią. Dziwi mnie tylko że tyle czasu minęło od prezentacji czytników pod ekranem a nadal jest problem z implementacją

  • marcus1212

   Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Obstawiam że za drogo wychodzi i są problemy z liczbą sztuk.

  • Adrian Kijek

   To tylko domysly napjpierw ze ekrany nie wystarczajaca liczba teraz czytnik a sie okaze ze wyjda we wrzesniu wraz z premiera iphona 7s

 • Lookso

  Bawi mnie to. Prześciganie się firm, kosztem użytkownika i jego wygody oraz bezpieczeństwa.