Jakiś czas temu publikowałem raport portalu The Investor, według którego Samsung zainwestował sporo pieniędzy w firmę Synaptics, aby pomóc jej w stworzeniu skanera linii papilarnych, którego można by używać na Infinity Display. Niestety rezultaty tej technologii były frustrujące, a czas startu masowej produkcji flagowców się zbliżał. W związku z tym Samsung w ostatniej chwili zdecydował się umiejscowić skaner linii papilarnych z tyłu urządzenia.
 
Podobny problem ma Apple z nadchodzącym iPhonem 8. Od dłuższego czasu w Internecie krążą informacje, że premiera tego urządzenia na rynku opóźni się. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy są rzekome problemy z zaimplementowaniem czytnika linii papilarnych w smartfonie. Firmie zależało, aby znalazł się „w ekranie”, dzięki czemu będzie mogła się w końcu pozbyć przycisku home. Jednak podczas sprawdzania najnowszego łańcucha dostaw dla iPhone’a 8 okazało się, że możliwości produkcyjne własnego rozwiązania AuthenTec są bardzo niskie. Dodatkowo firma z Cupertino nie chce zmienić dostawcy technologii na zewnętrznego.
 
Według analityków istnieją trzy możliwe wyjścia z tej sytuacji. Po pierwsze – Apple zdecyduje się pominąć technologię Touch ID w najnowszym iPhonie, a ma ją zastąpić rozpoznawanie twarzy. Po drugie – skaner linii papilarnych zostanie umieszczony z tyłu urządzenia. Po trzecie iPhone 8, który ma być modelem premium zostanie zaprezentowany we wrześniu, jednak na rynek trafi znacznie później.
 
źródło: phonearena

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.