LG jeszcze nie powiedziało ostatniego słowa. Prezentacja modelu to jedno, aktualizacja to drugie. Wraz z nią ma nadejść technologia, którą może się poszczycić konkurencja, a której póki co brakuje w najnowszym modelu Koreańczyków. Wszystko jednak da się jeszcze nadrobić.

Najnowszy raport mówi nam, że dla LG G6 przygotowywana jest aktualizacja. Będzie ona zawierać usługę LG Pay, czyli płatność w sklepie za pomocą smartfonu oraz funkcję rozpoznawanie twarzy. Technologia skanowanie wizerunku pochodzić będzie od firmy Oez – OezFR. LG wybrało tego producenta na podstawie własnych doświadczeń. Już we wcześniejszych modelach, jak V20 czy G5 zastosowano oprogramowanie Oez – instalacja była szybka i działała bezproblemowo.

OezFR dla LG G6 ma ważyć od 3,5-5 MB. Zawiera w sobie zabezpieczenia przed oszukaniem czujnika za pośrednictwem zdjęcia, co w Samsungu Galaxy S8 działa bardzo dobrze.

Aktualizacja ma się pojawić w połowie roku, w czerwcu.

źródło: TheInvestor

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.